zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking pił elektrycznych

Piły elektryczne

-520 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Piły elektryczne

Piły elektryczne

O piłach i pilarkach

Piły i pilarki to urządzenia służące przede wszystkim do cięcia drewna, kamienia i metalu. Używane są tak przez specjalistów, jak i przez amatorów, którzy lubią zadbać o swój dom lub ogród. Idealnie sprawdzą się przy remontach lub przycinaniu drzew i krzewów, a także do przygotowywania drewna na opał. Zastanawiając się jakie piły i pilarki kupić warto zwrócić uwagę na ich dane techniczne, rodzaj zasilania, opisy techniczne, a także porównanie cen oraz wady i zalety.

Rodzaj zasilania pilarek

Przy zakupie pilarek pierwszym kryterium wyboru powinien być rodzaj zasilania. Ze względu na niego można wyróżnić piły: spalinowe, elektryczne i akumulatorowe.

Najpopularniejsze są pilarki spalinowe, które są zasilane specjalną mieszanką benzyny i oleju. Jednorazowe napełnienie zbiornika wystarcza na używanie ich przez około półtorej godziny. Nie potrzebują dostępu do stałego prądu, dlatego można pracować nimi w dowolnym miejscu domu czy podwórka. Są mocne i trwałe, co można zaliczyć do ich bardzo dużych zalet. Natomiast ich wady to przede wszystkim dość duża głośność pracy i emitowanie spalin, ale te parametry cechują większość urządzeń spalinowych.

Pilarki zasilane elektrycznie są bardziej popularne wśród amatorów niż wśród profesjonalnych odbiorców, gdyż posiadają niewielką w porównaniu do pilarek spalinowych moc. Te rodzaje posiadają wiele zalet, którymi są między innymi: duży komfort pracy, niewielka waga, oraz brak emisji spalin. Wadą może okazać się fakt, że pilarki elektryczne można używać tylko w tych miejscach,w których jest dostęp do sieci elektrycznej.

Coraz popularniejsze stają się również piły zasilane akumulatorowo. Można z nich korzystać bez użycia kabla, dlatego idealnie nadają się do pracy w trudnych warunkach, takich jak zwiększona wilgotność, co jest ich niewątpliwą zaletą. Ich wady to natomiast dość duża waga oraz konieczność ładowania.

Rodzaje pilarek

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pił, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę dla siebie. Można wyróżnić piły tarczowe, taśmowe, łańcuchowe oraz szablaste.

Piły tarczowe służą przede wszystkim do cięcia podłużnego lub poprzecznego. Składają się z okrągłego ostrza zębatego oraz podstawy. Idealnie nadają się do obróbki drewna, a czasami także do cięcia płytek. Ich zalety to stabilność oraz precyzyjność pracy. Niestety piły tarczowe są bardzo niebezpieczne podczas używania (ze względu na duże ostrza oraz występujace szczeliny), dlatego warto być ostrożnym. Ich wada to spore wymiary.

Piły taśmowe doskonale sprawdzą się w warsztatach stolarskich i tartakach. Składają się z zębatej taśmy, która mieści się między dwoma lub trzeba kołami (jedno jest napędzane). Służą one głównie do cięcia podłużnego, poprzecznego lub profilowego (po łuku) metali.

Pilarki łańcuchowe składają się z łańcucha (podobnego do rowerowego), który posiada ostrza w kształcie litery U. Mogą być zasilane zarówno elektrycznie jak i spalinowo i stosowane są głównie do wycinania drzew.

Pilarki szablaste służą do cięcia wszelkiego rodzajów materiałów, zaczynając od drewna, a kończąc na metalu. Składają się z brzeszczota łukowatego (wygiętego lub prostego), który porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym. Pilarki szablaste idealnie nadają się cięcia rur i stelaży.

Parametry pilarek

Planując zakup pilarki warto zwrócić uwagę na parametry takie jak moc oraz bezpieczeństwo pracy.

Moc pilarek podawana jest w Watach. Im jest ona większa, tym szybciej i mocniej urządzenia będą pracowały. Najsłabsze piły mają moc od 350 W i są to głównie urządzenia elektryczne, idealnie nadające się one do prac wokół domu. Najmocniejsze pilarki mają moc nawet do 5200 Wat i są przeznaczone do profesjonalnych prac.

Bezpieczeństwo to kolejny parametr na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie pilarek. Należy pamiętać, aby urządzenia posiadały odpowiednie zabezpieczenie, takie jak osłona ostrza. Pilarki powinny być także odpowiednio dostosowane do wysokości ciętego materiału tak, aby znajdująca się między nimi szczelina nie dopuszczała do kontaktów palców z piłą.

Ceny i producenci pilarek

Rodzajów pił i pilarek oraz parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę przy ich zakupie, jest wiele. Dlatego też przed wybranie odpowiedniego sprzętu warto skupić się ocenie jakości i porównaniu cen, które są bardzo różne.

Najtańsze pilarki można kupić już w cenach około 100 złotych, najdroższe to wydatek ponad 100 000 złotych. Do najpopularniejszych producentów pilarek można zaliczyć firmy: Bosch, Stihl, Hitachi, Black&Decker, Makita oraz DeWalt.

Tagi kategorii: elektryczna Piła, elektryczne Piły
^
No-cache: 1.9194 s. (IBM5-fcgi-2)