zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking Pił spalinowych

Piły spalinowe

-139 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Piły spalinowe

Piły spalinowe

O piłach spalinowych

Piła spalinowa to urządzenie, które może być wykorzystywane nie tylko do profesjonalnego użytku. Sprawdzi się również podczas wykonywania prostych prac wokół domu i w ogrodzie. Z jej pomocą szybko i bez wysiłku można przyciąć rozrastające się krzaki lub przygotować opał na zimę. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić parametry poszczególnych produktów. Pozwoli to na dobranie odpowiedniej piły spalinowej do rodzaju i stopnia zaawansowania wykonywanych prac.

Parametry pił spalinowych

Piły spalinowe należą do najczęściej spotykanych i używanych pilarek. Charakteryzują się silnikiem o dużej mocy oraz zapewniają użytkownikowi mobilność. Sprawdzą się przy wszystkich pracach wykonywanych w miejscach, w których nie ma stałego dostępu do energii. Wadą pił spalinowych jest natomiast ich głośna praca, a także emitowanie przez nie zanieczyszczeń do środowiska. Znaczne niedogodności w korzystaniu z pił spalinowych może również przysporzyć konieczność używania specjalnego rodzaju paliwa. By zapewnić odpowiednie smarowanie piły spalinowej należy stosować przeznaczoną wyłącznie dla niej mieszankę benzyny i oleju. Brak odpowiedniego spalania może doprowadzić do awarii lub zniszczenia pilarki spalinowej.

Decydując się na zakup piły spalinowej należy sprawdzić i porównać najważniejsze parametry urządzenia: moc, długość prowadnicy, pojemność silnika.

W pilarkach spalinowych moc określa ilość kilowatów (KW) lub koni mechanicznych (KM). Według przelicznika jeden kilowat to około 1,4 koni mechanicznych. Wybierając piłę spalinową do prostych prac domowych najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pilarki o mocy od 1,5 do 2,5 KM. Do cięższych prac sprawdzą się o wiele mocniejsze urządzenia o mocy od 3,5 do nawet 9 KM. Takie pilarki doskonale nadadzą się do profesjonalnego użytkowania.

Najczęściej spotykaną długością prowadnicy w pilarkach przeznaczonych do lekkich prac ogrodowych jest 30-35 cm. Urządzenia o większym zasięgu wykorzystywane są do bardziej zaawansowanych prac leśnych, takich jak przycinanie szerokich pni drzew. Długość prowadnicy tego typu pilarek oscyluje od 35 do nawet 100 cm.

Wysoka pojemność silnik wiąże się z dużą wagą i znaczną wielkością całej pilarki. Wpływa to również na szybsze spalanie paliwa przez urządzenie. Dlatego, by ekonomicznie wykorzystywać piły spalinowe należy dobrać pojemność silnika do rodzaju wykonywanych nią prac. Piły spalinowe przeznaczone do prac ogrodowych mają pojemność od 25 do 30 cm3, natomiast urządzenia mocniejsze do cięcia grubszych drzew, czy krzewów - 50 cm3.

Dodatkowe funkcje pił spalinowych

Należy pamiętać, że długotrwałe używanie pilarki spalinowej może być bardzo wyczerpujące oraz niebezpieczne. Dlatego kupując piłę spalinową warto również zwrócić uwagę czy jest ona wyposażona w dodatkowe funkcje, które podnoszą komfort pracy. Do takich udogodnień nalezą opcje, takie jak: ułatwienie uruchamiania silnika, minimalizacja drgań, ograniczenie emisji spalin, czy blokada gazu. Pełnią one bardzo pomocną i przydatną rolę oraz pomagają ograniczyć wysiłek użytkownika pilarki do minimum.

Ceny i producenci pił spalinowych

Pilarki do zwykłych prac domowych wyposażone w najprostsze parametry to wydatek około 300 złotych. Za o wiele bardziej skomplikowane urządzenia przeznaczone do profesjonalnego użytku można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Do producentów pił spalinowych należy Stihl, Makita, Dolmar, czy Hecht.

Tagi kategorii: Piła spalinowa, Piły spalinowe
^
No-cache: 0.3956 s. (IBM5-fcgi-2)