zamknij
Długość prowadnicy
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking Pił spalinowych

Piły spalinowe

-117 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Piły spalinowe

Piły spalinowe

O piłach spalinowych

Piły spalinowe, nazywane inaczej pilarkami, to urządzenia do pozyskiwania i ostatecznej obróbki drewna, które są chętnie wykorzystywane nie tylko w przemyśle drzewnym, ale również w ogrodnictwie czy na przydomowych działkach. Ważną zaletą tych urządzeń jest to, że nie posiadają kabla i nie ma konieczności podłączania ich do prądu, jak to dzieje się w przypadku pił elektrycznych, a to umożliwia pracę w różnych miejscach, nawet najbardziej oddalonych od źródeł zasilania. Określenie piła jest używane potocznie, natomiast jest to jeden z elementów narzędzia o nazwie pilarka.

Budowa i funkcjonalność pił spalinowych

Piły spalinowe zbudowane są z dwóch głównych elementów:

  • piły,
  • jednostki napędowej.

Pilarka spalinowa, napędzana jest za pomocą paliwa, dzięki czemu może być wykorzystywana przy najtrudniejszych zadaniach, jeżeli chodzi o cięcie drewna, a także do pracy w każdym terenie, bo nie wymaga zasilania. Aby pilarka spalinowa była łatwa i bezpieczna w użyciu, powinna mieć łatwo napinający się łańcuch, możliwość wymiany filtra powietrza, wytłumioną pracę, co niweluje wibracje.

Parametry pił spalinowych

Piły spalinowe są narzędziem powszechnie używanym przy pracach w domu i ogrodzie. Są wydajne i łatwo za ich pomocą pracować, ponieważ mają relatywnie dużą moc i są mobilne, dzięki czemu sprawdzą się przy wszystkich pracach wykonywanych w miejscach bez stałego dostępu do prądu. Niestety nie należą do najcichszych urządzeń, a także emitują spaliny. Nie można też do nich wlać zwykłego paliwa tylko trzeba używać tego dla nich przeznaczonego - mieszanki benzyny i oleju. Najważniejsze parametry, które powinno się brać pod uwagę przy wyborze pilarki to:

  • moc,
  • długość prowadnicy,
  • pojemność silnika.

Pilarki spalinowe mogą mieć moc od 1,5 do nawet 9 KM. Do użytku domowego wystarczą takie z przedziału od 1,5 do 2,5 KM. W przypadku długości prowadnicy w pilarkach przeznaczonych do lekkich prac ogrodowych jest to zazwyczaj od 30 do 35 cm. Należy mieć na uwadze także trzeci parametr – pojemność silnika, pamiętając jednak przy tym, że jego wysoka pojemność wiąże się z dużą wagą i znaczną wielkością całej pilarki, a także wpływa na szybsze spalanie paliwa przez urządzenie. Stąd tak ważne jest dobranie mocy piły do naszych potrzeb, aby nie przepłacać za niepotrzebnie zużyte paliwo.

Dodatkowe funkcje pił spalinowych

Należy pamiętać, że długotrwałe używanie pilarki spalinowej może być bardzo wyczerpujące oraz niebezpieczne. Dlatego kupując piłę spalinową warto również zwrócić uwagę czy jest ona wyposażona w dodatkowe funkcje, które podnoszą komfort pracy. Do takich udogodnień nalezą opcje, takie jak: ułatwienie uruchamiania silnika, minimalizacja drgań, ograniczenie emisji spalin, czy blokada gazu. Pełnią one bardzo pomocną i przydatną rolę oraz pomagają ograniczyć wysiłek użytkownika pilarki do minimum.

Tagi kategorii: Piła spalinowa, Piły spalinowe
^
No-cache: 1.2571 s. (IBM5-fcgi-2)