zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking pistoletów do malowania

Pistolety do malowania

-80 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Pistolety do malowania

O pistoletach do malowania

Pistolety do malowania idealnie nadają się do malowania ścian - zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Są doskonałe w przypadku korzystania z farb, lakieru, ale także i i impregnatu. Przede wszystkim posiadają szereg bardzo praktycznych funkcji, dzięki nim pokrycie ścian jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Częściej używane są przez profesjonalistów, jednak amatorzy również znajdą coś dla siebie. Producenci oferują wiele rodzajów pistoletów do malowania, a więc jest w czym wybierać. Jednak jakie pistolety do malowania kupić?

Zasada działania pistoletów do malowania

Pistolety do malowania są dużo wydajniejsze od typowych i zwykłych wałków czy pędzie. Ich działanie polega na rozbiciu farby, pod wpływem sprężonego powietrza na drobne kropelki, a następnie rozpyleniu ich na powierzchni. Przez małe otwory dyszy wydostaje się farba, która zazwyczaj umieszczona jest na środku lub po bokach pistoletów do malowania. Dzięki dużemu zasięgowi końcówki natryskowej można pokryć nimi nie tylko ściany zewnętrzne i wewnętrzne czy elewacje, ale również sufity. Pistolety do malowania idealnie nadają się także do nanoszenia dekoracyjnych wzorów na pomalowane już ściany.

Większość modeli wyposażonych jest w samoczyszczącą pompę tłoczącą, dzięki której, by zmienić kolor wystarczy przemyć urządzenie wodą. Najczęściej używane farby w pistoletach do malowania to lateksowe i emulsyjne. Przed malowaniem powinno się przykryć folią okna, drzwi wewnętrzne wraz z ościeżnicami, grzejniki i inne elementy, które nie są przeznaczone do malowania.

Typy pistoletów do malowania

W przypadku tradycyjnych pistoletów do malowania wyróżnić możemy przede wszystkim trzy typy produktów. Zaliczamy do nich:

  • pistolety do malowania - tradycyjne urządzenia z pompą, dyszą oraz zbiornikiem
  • agregaty malarskie
  • akcesoria do pistoletów

Zalety i wady pistoletów do malowania

Pistolety do malowania mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Główne ich zalety to:

  • szybkość malowania
  • duża oszczędność farby
  • równomierne rozprowadzanie farby

Dodatkowo łatwo zmienia się w nich farbę i nie mają one dużych wymiarów, dlatego nie ma problemu z ich przechowywaniem i transportowaniem. Pistolety do malowania mają też swoje wady takie jak:

  • trudność opanowania techniki malowania
  • można je używać tylko w odpowiednio wentylowanych pomieszczeniach

Rodzaje pistoletów do malowania

Na rynku dostępne są głównie dwa rodzaje pistoletów do malowania:

  • ręczne
  • automatyczne

Te pierwsze są gorsze od automatycznych, ponieważ trzeba przesuwać sprzęt nad pokrywaną powierzchnią. Pistolety do malowania automatyczne są umieszczane na bloku montażowym, z którego farba jest rozpryskiwana na powierzchnię.

Parametry pistoletów do malowania

Głównym parametrem, na jaki powinno się zwrócić uwagę przy zakupie pistoletów do malowania, jest ich moc. Jest ona bardzo różna i wpływa również na cenę tych urządzeń. Dla profesjonalistów najlepsze będą pistolety do malowania o mocy 150 KM. Można do nich podłączyć np. głowice ssące, w których pojemnik na farbę jest umieszczony u dołu. Te modele idealnie nadają się do malowania mniejszych powierzchni. Kolejny rodzaj pistoletów o dużej mocy to modele grawitacyjne, w których zbiornik zamontowany jest od góry. Te natomiast doskonale sprawdzają się w malowaniu dużych powierzchni.

Dla amatorów idealnym rozwiązaniem będą pistolety do malowania z elektrycznym kompresorem o mocy mniej więcej 300 Wat. Te sprzęty posiadają: pistolet ssący i regulację strumienia farby (poziomy, pionowy i punktowy). Mają one jednak jedną wadę – czasami trzeba ponownie rozpylić farbę, aby powierzchnia była dobrze pokryta.

Tagi kategorii: do malowania Pistolety, do malowania pistolet
^
Cache: 0.016 s. (IBM5-fcgi-2)