zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking poduszek na krzesła

Poduszki na krzesła

-6 377 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Poduszki na krzesła

O poduszkach na krzesła

Krzesła oraz fotele w domu i ogrodzie mają być przede wszystkim wygodne. Jeśli nie są tapicerowane, dobrym rozwiązaniem dla poprawy komfortu ich użytkowania jest użycie poduszek na krzesła, które dostępne są w przeróżnych kształtach, kolorach, grubościach i tkaninach. A odpowiednio dopasowane kolorystycznie poduszki nie tylko zapewnią wygodę, ale również ożywią wnętrze, ocieplą je i nadadzą przytulności. Zmieniane w zależności od pory roku czy okazji dodatkowo całkowicie odmienią charakter krzeseł i całego pomieszczenia, w którym się znajdują. Takie poduszki są też ochroną dla oryginalnego siedziska krzesła, chroniąc przed zabrudzeniem.

W czym możemy wybierać czyli rodzaje poduszek na krzesła

Poduszki na krzesła można podzielić ze względu na przeznaczenie krzesła, na którym leżą, na:

  • poduszki na krzesła do domu,
  • poduszki na krzesła ogrodowe.

Pełnią identyczne funkcje – mają zapewniać komfort użytkowania i sprzyjać dłuższemu biesiadowaniu, które na krzesłach np. z twardym siedziskiem byłoby nieco mniej przyjemne i bardziej męczące.

Drugi podział to:

  • poduszki na siedzisko,
  • poduszki na siedzisko z oparciem.

Drugi z typów poduszek sprawdzi się najlepiej jeśli posiadane krzesła mają oparcie, ale jest ono niewygodne – np. zbudowane z małych pręcików, które przy dłuższym korzystaniu będą się wżynać w plecy. Na taborety oraz krzesła z wygodnym, dobrze wyprofilowanym oparciem wystarczą poduszki na samo siedzisko.

Poduszki na krzesła różnią się także materiałem, z którego są wyprodukowane – zarówno pod względem poszycia, jak i wypełnienia. Najczęściej na krzesła domowe wykorzystywana jest bawełna jako materiał wierzchni, a na krzesła ogrodowe – różne rodzaje poliestru, który jest materiałem wytrzymałym, nienasiąkliwym i szybko schnącym, zatem odpornym na warunki atmosferyczne. Wypełnieniem poduszki jest najczęściej pianka, jednak są też modele wypełnione silikonem, na wzór poduszek i kołder pościelowych.

Zalety stosowania poduszek na krzesła

Domowe czy ogrodowe krzesła nie zawsze są wystarczająco wygodne w przypadku dłuższego siedzenia. Zamiast je wymieniać na nowe, lepiej spróbować dobrać do nich poduszki. Ich zastosowanie ma mnóstwo zalet: dzięki nim krzesła, a dokładnie ich siedziska, stają się o wiele cieplejsze i bardziej miękkie, a przez to wygodniejsze w codziennych użytkowaniu. Poza tym poduszki mogą w łatwy i niedrogi sposób odmienić całe wnętrze. Jeśli całkiem zmienimy nimi kolor krzeseł, a do innych mebli dodamy dodatki w tym samym stylu, wówczas uzyskamy nową aranżację niewielkim kosztem i wysiłkiem.

Tagi kategorii: krzesła na Poduszki, krzesło na poduszka, krzesło na poduszki
^
No-cache: 1.5845 s. (IBM5-fcgi-2)