zamknij
Ranking pojemników kuchennych

Pojemniki kuchenne

-2 928 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Pojemniki kuchenne

O pojemnikach kuchennych

Pojemniki kuchenne nie dość, że są niezwykle przydatne w kuchni, to dodatkowo mogą stanowić piękną ozdobę tego pomieszczenia. Co więcej, wiele pojemników kuchennych to nie tylko funkcjonalny sprzęt do przechowywania żywności, ale także i doskonały pomysł na prezent. Pojemniki kuchenne są różne, jest ich wiele rodzajów. Należy je wybierać w zależności od rodzaju żywności, którą chcemy przechowywać. Istotne może okazać się również porównanie cen dostępnych produktów.

Rodzaje pojemników kuchennych

Istnieje kilka rodzajów pojemników kuchennych. Jednym z podziałów jest rozróżnienie ich ze względu na budowę i wielkość. Wyróżnia się pojemniki wysokie oraz niskie, a także o konkrtnych kształtach. Dlatego też znaleźć można pojemniki o podstawie okrągłej, owalnej, kwadratowej czy prostokątnej. Większość z pojemników posiada funkcjonalne zamykania w postaci specjalnej pokrywki.

Pojemniki dzieli się także na zwykłe, np. do produktów, które nie wymagają specjalnej ochrony, oraz próżniowe. Pojemniki kuchenne próżniowe, pozwalają na wielokrotne wydłużenie świeżości produktów. Dzięki takimniezwykle szczelnym pojemnikom żywność jest chroniona przed wilgocią i tlenem, dzięki czemu nie traci ona swojego smaku oraz zapachu. Tego rodzaju pojemniki świetnie nadają się do przechowywaniamiędzy innymi mięs.

Pojemniki kuchenne dzieli się także ze względu na rzeczy, które mają być w nich przechowywane. Na przykład wysokie, okrągłe pojemniki świetnie nadają się do przechowywania makaronu typu spaghetti. Dzięki temu można mieć pewność że makaron nie połamie się. Jednakże w podobnym pojemniku można także przechowywać cukierki, płatki śniadaniowe czy herbatę.  

Zakupić można także pojemniki na masło, czyli przeważnie prostokątne pojemniki z szeroką i wysoką pokrywką. Ułatwiają przechowywanie masła w lodówce bądź poza nią, bez konieczności trzymania go w folii czy opakowaniu. Dodatkowo taki pojemnik kuchenny świetnie prezentuje się na stole podczas wizyty gości – wygląda elegancko i schludnie.

Pojemniki na przyprawy, to rodzaj pojemników kuchennych, który jest niezwykle efektowny i ciekawy. Kolorowe przyprawy umieszczone w często szklanych pojemniczkach wyglądają w kuchni niezwykle, dodają jej kolorów oraz niepowtarzalnego wyglądu. Innym rodzajem pojemników kuchennych są okrągłe pojemniki na ciasto. Mają one spore wymiary i pokrywkę.

Jedną z nowości na rynku są pojemniki kuchenne do przechowywania warzyw i owoców, w kształcie właśnie tych produktów. I tak,można zakupić pojemniki kuchenne w kształcie i kolorze cytryny, cebuli, papryki, banana, pomarańczy, awokado, czosnku czy do pomidora. To niezwykle ciekawe pojemniki, które ułatwiają poszukiwanie produktów w lodówce. Wystarczy ją tylko otworzyć, a pojemnik kuchenny podpowie, co może znajdować się w środku. Należy pamiętać, że wszystkie pojemniki kuchenne są higienicznym sposobem przechowywania żywności. Warto także przed zakupem sprawdzić czy nadają się one np. do mycia w zmywarce.

Wykonanie pojemników kuchennych

Pojemniki kuchenne wykonuje się z kilku różnych materiałów. Plastikowe pojemniki są świetne do przechowywania np. kanapek czy owoców bądź warzyw. Są lekkie, dzięki czemu łatwo i wygodnie zabrać je ze sobą chociażby do pracy. Innym rodzajem są pojemniki kuchenne szklane bądź porcelanowe. Te materiały są trwałe oraz sprawią, że żywność nie przesiąknie innym zapachem. Dodatkowo świetnie nadają się do przetrzymywania w lodówce oraz mycia w zmywarkach. Są ponadczasowe, eleganckie, trwałe i odporne na wilgoć, a to ogromna zaleta.

Kolejnym rodzajem pojemników kuchennych są pojemniki metalowe. Są przeważnie kolorowe, wygodne i lekkie. Urocze wzory oraz kolory tego rodzaju pojemników sprawiają, że kuchnia, w której są ustawione, także prezentuje się wyjątkowo. Ważne jest jednak, aby tego rodzaju pojemniki posiadały ściśle przylegające, higroskopijne pokrywki, które nie pozwolą wilgoci przedostać się do wnętrza pojemnika. Dzięki temu będą one świetnie nadawać się na drobne ciasteczka, przekąski czy herbatę.

Ceny i producenci pojemników kuchennych

Najtańsze pojemniki kuchenne to plastikowe pudełeczka z kolorowymi pokrywkami. Ich ceny rozpoczynają się od niespełna 2 zł. Metalowe puszeczki, przeznaczone np. na herbatę, można zakupić już za około 6 zł. Małe pojemniki hermetyczne (czyli próżniowe) rozpoczynają się od kwoty 6 zł. Najdroższe są zestawy firmy Zepter, składające się z kilku pojemników. Umożliwiają one przechowywanie żywności w wielu niezwykłych warunkach. Ich cena może dochodzić nawet do niespełna 5 000 zł.

Producenci pojemników kuchennych to m.in.: Alessi, Bodum, PLAST-TEAM, Tescoma, Berghoff, Curver, Fackelmann, IKEA, Typhoon, Zepter.

Tagi kategorii: kuchenne Pojemniki, kuchenny pojemnik, na pojemnik żywność
^
No-cache: 1.4503 s. (IBM5-fcgi-2)