zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking rękawów cukierniczych

Rękawy cukiernicze

-373 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Rękawy cukiernicze

O rękawach cukierniczych

Rękawy cukiernicze to niezbędne akcesorium przy pieczeniu tortów, dekorowaniu ciast czy wytwarzaniu małych ciasteczek (podobnie jak dobra forma do pieczenia). Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, musimy się zastanowić do czego najczęściej będzie wykorzystywany, a co za tym idzie – jaki rodzaj rękawa cukierniczego będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Do czego przyda się rękaw cukierniczy?

Rękawy cukiernicze są najczęściej wykorzystywane przy dekorowaniu wypieków i wyciskaniu ciastek. Są one nazywane też szprycami lub wyciskaczami. Takie szpryce są produkowane z tworzyw sztucznych, a także z metalu, co zwiększa ich żywotność i pozwala na intensywną eksploatację bez obawy o uszkodzenie czy zniszczenie. Podstawą rękawa cukierniczego jest baza, do której nakłada się krem lub inną masę, którą będziemy dekorować. Natomiast części wymienne to końcówki dekoracyjne, których w kupowanym zestawie może być nawet kilkadziesiąt. Prostsze modele rękawów cukierniczych to woreczki do wyciskania oraz pisaki do dekorowania ciast.

Jak działają rękawy cukiernicze i szpryce?

Zasada działania rękawów cukierniczych jest bardzo prosta, a daje niesamowite efekty dekoracyjne. Zasobnik – bez względu na to z jakiego materiału jest wykonany - wystarczy napełnić kremem, polewą czy masą śmietanową, a następnie lekko ściskając w przypadku rękawa, a w przypadku szprycy – naciskając jak strzykawkę - dekorować. Taki rękaw prowadzi się jak mazak na papierze, jest łatwy w obsłudze i daje piękne efekty dekoracyjne.

Pojedyncze końcówki do rękawów cukierniczych, zrobione z nierdzewnej stali, mogą kosztować już od około 6 zł. Chcąc jednak mieć możliwość wykonywania bardzo różnego rodzaju dekoracji cukierniczych warto zastanowić się nad zakupem całych zestawów do dekorowania, w skład których wejdzie szpryca oraz spora ilość końcówek jej dedykowanych. Mają one ceny sięgające do około 200 zł. Producenci, którzy w swojej ofercie posiadają rękawy cukiernicze, to: Contacto, Cuispiro, Lekue, Silikomart, Stalgast, Fackelmann, Gefu, Hendi, KitchenForm, Kuchenprofi, Silit, Swift, Tescoma czy Victorinox.

Tagi kategorii: cukiernicze Rękawy, cukierniczy rękaw
^
No-cache: 0.8252 s. (IBM5-fcgi-1)