Rękawy cukiernicze
zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking rękawów cukierniczych

Rękawy cukiernicze

-455 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Rękawy cukiernicze

Rękawy cukiernicze

O rękawach cukierniczych

W pracy każdego cukiernika (tak zawodowego, jak i tego domowego) rękawy cukiernicze są akcesoriami niezbędnymi. To dzięki nim na powierzchni ciasta czy tortu przygotuje się piękną, niepowtarzalną dekorację, dopasowaną do okazji i rodzaju wypieku. Pomogą one także w zrobieniu pysznych, niewielkich ciastek o określonym kształcie. Wśród rękawów cukierniczych spotka się różne ich modele. Na które zdecydować się podczas zakupu?

Rękawy cukiernicze – proste dekorowanie w kilka chwil

Rękawy cukiernicze, które są bodaj najczęściej wykorzystywane przy dekorowaniu wypieków i wyciskaniu ciastek, to szpryce, zwane także wyciskaczami. Największe i najtrwalsze ich modele robione są z metalu bądź stali, choć spotyka się także wyciskacze z tworzyw sztucznych. Wymiennymi częściami wyciskaczy są końcówki dekoracyjne, których w kupowanym zestawie może być kilkadziesiąt. Im więcej końcówek tym lepiej, gdyż więcej dekoracyjnych wzorów będzie można wykonać. Inne rękawy cukiernicze to między innymi rękawy i woreczki do wyciskania oraz pisaki do dekorowania ciast.

Pojedyncze końcówki do rękawów cukierniczych, zrobione z nierdzewnej stali, mogą kosztować już od około 6 zł. Chcąc jednak mieć możliwość wykonywania bardzo różnego rodzaju dekoracji cukierniczych warto zastanowić się nad zakupem całych zestawów do dekorowania, w skład których wejdzie szpryca oraz spora ilość końcówek jej dedykowanych. Mają one ceny sięgające do około 200 zł. Producenci, którzy w swojej ofercie posiadają rękawy cukiernicze, to: Contacto, Cuispiro, Lekue, Silikomart, Stalgast, Fackelmann, Gefu, Hendi, KitchenForm, Kuchenprofi, Silit, Swift, Tescoma czy Victorinox.

Tagi kategorii: cukiernicze Rękawy, cukierniczy rękaw
^
No-cache: 1.1875 s. (IBM5-fcgi-2)