zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking relingów kuchennych

Relingi kuchenne

-206 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Relingi kuchenne

O relingach kuchennych i akcesoriach

Relingi kuchenne i akcesoria, które można na nich zawiesić to produkty bardzo przydatne w każdej kuchni. Ich podstawową zaletą jest pomoc w utrzymaniu porządku w kuchni, a jednocześnie możliwość schludnego przechowywania niezbędnych rzeczy pod ręką, bez konieczności zastawiania nimi blatu kuchennego. Takie relingi pomagają więc również w odzyskaniu przestrzeni roboczej, a do tego maja bardzo dekoracyjny charakter i z powodzeniem mogą zastąpić typowe półki.

Do czego służą relingi?

Relingi to mówiąc innymi słowy kawałki metalu lub tworzywa zamocowane na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. Na tych prostych rurkach zawieszone są haczyki, za pomocą których wiesza się na nich różnego typu akcesoria kuchenne – półeczki na przyprawy, koszyczki na sztućce czy organizery na ręcznik papierowy i folię spożywczą. Na relingach możemy też z powodzeniem zawiesić doniczki ze świeżymi ziołami. Podstawową zaletą relingów wraz z akcesoriami jest zapewnienie odpowiedniej organizacji przestrzeni i pracy w kuchni, a także utrzymywanie w niej porządku.

Rodzaje relingów i akcesoriów do nich

Relingi i akcesoria najczęściej wykonuje się z chromowanej stali. Z aluminium, a nawet z tworzyw sztucznych pomalowanych tak, aby imitować metal. Od tego, jakiego materiału użyto do produkcji relingów zależy ich wytrzymałość, ale również cena. Najtańsze są produkty z malowanego plastiku, jednak mogą być mniej trwałe od swoich stalowych odpowiedników. Relingi mogą mieć formę bardzo prostych rurek, bez żadnych ozdób na końcach, ale mogą być także stylizowane i celowo postarzane, aby pasowały do kuchni urządzonej w stylu vintage czy np. w stylu prowansalskim. A co zawiesimy na relingach? Wszelkiego typu półeczki, koszyczki, pojemniczki, organizery, kubki, a także rośliny, kieliszki czy nawet wino na specjalnym wieszaku.

Na relingach wieszać można niemal wszystkie drobne akcesoria kuchenne: tłuczki, chochle, trzepaczki, sitka, noże, kubki, pędzle i wiele innych. Dodatkowo relingi są rozwiązaniem dość tanim, gdyż ich ceny rozpoczynają się od kilku złotych, a kończą na 500-600 zł. Producenci relingów i akcesoriów to: Fackelmann, GTV, Tescoma, Peka, Alessi, Banquet for home, Brabantia, Gefu, WMP, Stalgast czy Zack.

Tagi kategorii: akcesoria i kuchenne Relingi, kuchenny reling, kuchenne relingi
^
Cache: 0.0149 s. (IBM5-fcgi-1)