zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking ścierek
Zobacz następne

Ścierki

O ścierkach i ściereczkach

Nie ma chyba osoby, która raz na jakiś czas nie korzysta z takich przedmiotów jak ścierki i ściereczki. Czyszczenie zakurzonych okularów, wycieranie wody rozlanej na stole, usuwanie małych plam czy mycie okien to tylko niektóre z sytuacji, w których przydają się te akcesoria do sprzątania ręcznego. Nowoczesne ścierki i ściereczki mają wiele odmian dedykowanych różnym czynnościom. Zróżnicowane są one przede wszystkim pod kątem materiałów i wymiarów.

Rodzaje ścierek i ściereczek do kupienia w każdym sklepie

Ścierki i ściereczki z mikrofibry są bardzo popularne, gdyż czyszczenie z ich pomocą często nie wymaga użycia jakiegokolwiek detergentu. Jest to zaleta, którą docenią zwłaszcza alergicy i osoby wrażliwe na środki chemiczne. Produktów z mikrofibry używa się zwłaszcza do przecierania szklanych powierzchni, w tym szyb, okularów czy monitorów w sprzętach RTV.

Bardzo użytecznymi ścierkami i ściereczkami są także: ścierki gąbczaste, ściereczki frote, ściereczki z mikrofazy, ściereczki do srebra, mosiądzu i miedzi, ręczniczki żakardowe, ścierki bawełniane, ścierki wiskozowe, ściereczki do kamienia i rdzy, ściereczki irchowe i irchopodobne, ścierki lateksowe, ściereczki bambusowe, ściereczki do kominków i grilli i ściereczki do czyszczenia urządzań biurowych. Ich ceny wahają się od około złotówki do około 100 zł. Uznani producenci ścierek i ściereczek to: Ravi, Tescoma, York, Vigonez, Sarantis, Banquet for home, Dr Beckmann, Karcher, Blomus, Clean, Vileda, Stella Pack, Fackelmann i Frotex.

Tagi kategorii: i ściereczki Ścierki, ścierki, ściereczki
^
No-cache: 0.8823 s. (IBM5-fcgi-2)