zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking serwetników

Serwetniki

-203 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Serwetniki

O serwetnikach

Serwetniki to część zastawy stołowej, która jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną i użytkową. Mają one za zadanie przytrzymać serwetki w takim ułożeniu, by łatwo było z nich skorzystać po spożyciu posiłku. Zastanawiając się nad tym, na co zwrócić uwagę kupując serwetniki, przede wszystkim trzeba zainteresować się materiałami użytymi do ich wykonania. Duże znaczenie mają też rodzaje serwetników, ich wymiary oraz ceny.

Jak wybrać serwetniki?

Podczas zakupu serwetników spotka się dwa rodzaje tych produktów: pierścieniowe i zwykłe. Serwetniki pierścienie przeznaczone są do przytrzymywania wyłącznie eleganckich, tkaninowych serwetek. Stosuje się je głównie wraz z bardziej wytworną zastawą stołową, a do jednego pierścienia wkłada się tylko jedną serwetkę. Z kolei tradycyjne serwetniki (zwane też zwykłymi) pasują natomiast do niemal każdego stołu. Ich funkcja to przytrzymanie większej ilości serwetek, głównie tych wykonanych z papieru. Za ochronę przed wypadnięciem serwetek odpowiadają dwie ścianki, które oddalone są od siebie zazwyczaj o 1,5-4 cm.

Materiałami, z których tworzy się serwetniki, są między innymi: tworzywo sztuczne, tkanina, szkło, porcelana, drewno, metal czy nawet kość słoniowa. Tak duża różnorodność używanych tworzyw pozwala na nadawanie serwetnikom rozmaitych kształtów. Najtańsze serwetniki, co pokazuje porównanie cen, kosztują zaledwie kilka złotych. Z kolei chcąc kupić ich najbardziej eleganckie wersje trzeba przygotować się na wydatek rzędu 200-300 zł. Znani producenci serwetników to: Blomus, Alessi, Berghorff, Bugatti Italy, Fackelmann, Skagerak i inni.

Tagi kategorii: Serwetniki, serwetnik
^
No-cache: 0.7349 s. (IBM5-fcgi-2)