zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking środków do zmywarek

Środki do zmywarek

-295 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Środki do zmywarek

O środkach do zmywarek

Zmywarki pozwalają na szybkie i dokładne umycie nawet dużej ilości naczyń. Podczas zmywania w nich zużywane jest o wiele mniej wody niż podczas zmywania tradycyjnego, co podnosi ekologiczność i obniża koszty związane z tą codzienną czynnością. Odpowiednie czyszczenie w zmywarkach nie jest jednak możliwe bez środków do zmywarek. Sprawiają one, że z naczyń znika brud, wszystkie rzeczy są odpowiednio nabłyszczone, a wnętrze urządzenia jest wolne od kamienia i innych nieczystości. Czym należy się zainteresować kupując środki do zmywarek?

Sprawdzone środki do zmywarek

Środki do zmywarek mają różne funkcje. Pierwszą z nich jest zmywanie naczyń, do czego służą przede wszystkim żele i tabletki. Zawierają one aktywatory zmywania w niskich temperaturach, dzięki czemu już przy wodzie o temperaturze 40 stopni czyszczenie kubków, talerzy i innych przedmiotów jest w pełni skuteczne. Kolejne środki do zmywarek to nabłyszczacze i sole nabłyszczające. Gwarantują one wyjątkowo szybkie schnięcie co sprawia, że nie osadzają się na nich zacieki. Nawet najdelikatniejsze kieliszki stają się więc kryształowo lśniące. Dodatkowo sole zmiękczają wodę, co wzmacnia działanie preparatów czyszczących.

W większości sklepów kupić można także takie środki do zmywarek jak odświeżacze, które neutralizują nieprzyjemne zapachy obecne w urządzeniu. W pozbyciu się nieprzyjemnych aromatów pomogą też preparaty do czyszczenia zmywarek, których zadaniem jest usunięcie tłuszczu i dezynfekcja wnętrza sprzętu. Z kolei kamienia pozbędzie się stosując odkamieniacze do zmywarek.

Chcąc kupić tabletki zmywarek na sztuki, za jedną zapłaci się około złotówki. Sole zmiękczające mogą kosztować od zaledwie kilku złotych, przy czym najtańsze są ich opakowania o pojemności 1-1,5 kg. Porównując ceny środków do zmywarek spotka się jednak także sporo droższe produkty, w tym płyny w pojemnikach 25-kilogramowych. Kosztują one do niecałych 300 zł. Producenci środków do zmywarek to: Henkel, Reckitt Banckiser, Ariston, Bosch, Dr Beckmann czy Procter&Gamble.

Tagi kategorii: do Środki zmywarek, do środek zmywarki
^
No-cache: 1.0057 s. (IBM5-fcgi-2)