zamknij
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking szklarni ogrodowych

Szklarnie ogrodowe

-130 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Szklarnie ogrodowe

O szklarniach i tunelach ogrodowych

Szklarnie i tunele ogrodowe to bardzo dobre rozwiązanie w naszej strefie klimatycznej, w której pogoda nawet w trakcie tej samej pory roku zmienia się z dnia na dzień. Dokonując zakupów w tej kategorii należy zwrócić uwagę na to, że szklarnie i tunele wykonane mogą być ze szkła, folii lub paneli poliwęglanowych oraz posiadać różne wymiary i formy – od małych inspektów po ogromne szklane szklarnie posiadające bardzo wysoką ocenę jakości. Zastanawiając się jakie szklarnie i tunele ogrodowe kupić powinniśmy zwracać uwagę na materiały, z których zostały wykonane, parametry takie jak rodzaj dachu, a także na porównanie cen i producentów.

Inspekty

Inspekty swoim wyglądem przypominają bardzo małe szklarnie i są zazwyczaj niewielkimi, drewnianymi, betonowymi lub zrobionymi z tworzyw sztucznych skrzyniami, przykrytymi szklaną szybą lub folią. Ich zalety to przede wszystkim niskie ceny, łatwość w montażu oraz możliwość bezproblemowego przenoszenia niektórych ich rodzajów w inne miejsce w razie zajścia takiej potrzeby.

Inspekty najbardziej przydadzą się w okresie przedwiośnia i wczesnej wiosny, kiedy to pojawia się konieczność zahartowania roślin, które zimę spędziły w szklarni, a mają zostać przesadzone do gruntu. Idealnie sprawdzą się też jako miejsca produkcji rozsad mających długi czas wegetacji (w tym np. pomidorów) oraz jako miejsca do przyspieszania plonowania roślin takich jak ogórki czy kalafiory.

Kupując inspekty trzeba sprawdzić, czy ich okna posiadają możliwość uchylania i całkowitego otwarcia, czy ich wymiary nie są mniejsze niż 0,6x1,2 m a wysokość jest dostosowana do wysokości roślin, które chcemy w nich uprawiać.

Tunele ogrodowe foliowe

Budowa tuneli foliowych jest droższa od zakupu inspektu. Ze względu na pokrycie ich folią polietylenową są to konstrukcje lekkie, a także proste w budowie oraz przenoszeniu z miejsca na miejsce, co pozwala na lepszą eksploatację gleby na terenie całego ogrodu.

Spotykane są różne rodzaje tuneli. Mogą być one niskie lub wysokie, długie lub krótkie, szerokie bądź wąskie, dwuspadowe lub z dachem półokrągłym (znacznie popularniejszym). Dobrze, by tunele ogrodowe posiadały drzwiczki z dwóch przeciwległych stron, co pomoże w ich wietrzeniu przy bardzo wysokich temperaturach powietrza. Należy też pamiętać, że tunele w ciągu dnia bardzo szybko się nagrzewają, ale za to w nocy równie szybko się wychładzają, co dla niektórych roślin jest niekorzystne. Za to za plus tuneli trzeba uznać to, że gdy temperatura powietrza na zewnątrz ich stanie się odpowiednia dla roślin, wtedy bardzo szybko można je zdemontować, zostawiając rośliny nietknięte.

Szklarnie ogrodowe

Szklarnie ogrodowe to konstrukcje pozwalające w maksymalnym stopniu wykorzystywać ciepło i światło słoneczne. W ich wnętrzu wytwarza się specjalny mikroklimat zapobiegający zniszczeniu roślin w sytuacji wystąpienia przymrozków oraz idealny dla tych warzyw i kwiatów, których czas wegetacji jest dość długi.

Zakup i montaż szklarni ogrodowej to dość duży wydatek w porównaniu do tuneli czy inspektów, ale jest to koszt ponoszony raz na kilka lat, który dzięki temu dość szybko się zwraca. Kupić można szklarnie bardzo duże, o długości nawet znacznie przekraczającej 10 metrów, a także małe szklarenki, które będą służyły do niewielkich, przydomowych upraw. Pierwszy rodzaj to zazwyczaj obiekty wolnostojące, często postawione na podmurówce, drugi zaś to obiekty przyścienne, których konstrukcje mogą być aluminiowe.

Każda szklarnia powinna cechować się takimi parametrami jak możliwość otwarcia i uchylenia części okien czy obecność drzwi po dwóch przeciwległych stronach. Do większych ich rodzajów warto dokupić stoły do produkcji rozsad, półki szklarniowe, podwieszane pojemniki, systemy zraszania, a nawet podgrzewania.

Ceny i producenci szklarni i tuneli ogrodowych

Szklarnie i tunele ogrodowe, tak samo jak i inspekty, mają bardzo różne ceny. Zależne są one od ich wymiarów, oceny jakości materiałów użytych do budowy oraz od tego, czy w zestawie z nimi obecne są dodatkowe akcesoria w postaci półek czy systemów zraszających.

Aby kupić inspekty o prostej budowie i niewielkich wymiarach należy liczyć się z wydatkiem w granicach od prawie 200 zł do około 300 zł. Ceny tuneli foliowych rozpoczynają się od mniej niż 100 zł, a kończą na ponad 5 000 zł. Ceny szklarni mogą wynosić od niecałych 100 zł (wersje mini) do nawet powyżej 10 000 zł.

Producenci oferujący szklarnie i tunele ogrodowe to między innymi firmy CDIL Millenium, Gutta, Halls, Juliana, Vitavia, Butimex, Jago, Jagram, Lemar i wiele innych.

Tagi kategorii: szklarnia, szklarnie, ogrodowe szklarnie
^
Cache: 0.0158 s. (IBM5-fcgi-1)