zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking wycieraczek wejściowych

Wycieraczki wejściowe

-437 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Wycieraczki wejściowe

O wycieraczkach wejściowych

Rzadko zdarzają się drzwi wejściowe do domu czy mieszkania, przed którymi nie ma wycieraczki. To stały element znajdujący się przy drzwiach wejściowych, tak jak m.in. numery domów. Ten mały kawałek tworzywa lub naturalnego materiału pozwala zatrzymać brud, kurz, błoto i wilgoć na zewnątrz pomieszczeń, a to z kolei pozwala utrzymać czystość w przedpokoju i chroni jego podłogę.

Rodzaje wycieraczek wejściowych

Rodzaj wycieraczki zależy przede wszystkim od materiału, z którego została ona wykonana, a znajdziemy wśród nich:

  • wycieraczki gumowe,
  • wycieraczki wykonane z tworzyw sztucznych,
  • wycieraczki z trawy morskiej,
  • wycieraczki z włókna kokosowego.

Najpopularniejsze są wycieraczki gumowe, których wierzch posiada żłobienia układające się w różne wzory. Dzięki temu możemy skutecznie oczyścić podeszwy butów wchodząc do wnętrza. Są też wycieraczki wykonane z tworzyw przypominających wykładzinę podłogową. Najczęściej mają wówczas ramkę z gumy, a środek wypełniony tego typu tworzywem. A dla miłośników ekologii doskonałym typem będą wycieraczki z trawy morskiej – materiału w pełni naturalnego. Podobny charakter mają wycieraczki wykonane z włókna kokosowego.

Dla osób oraz instytucji szukających rozwiązań profesjonalnych, polecane są wycieraczki z systemem specjalnych szczotek, które pozwalają dokładnie oczyścić obuwie z wszelkich zanieczyszczeń. Jest to nie bez znaczenia, gdy wiele osób przybywa do naszego domu czy firmy, a brak dobrej wycieraczki skutkowałby ciągłym bałaganem w przedpokoju.

Różne wzory i kolory

Dawniej wycieraczki miały kolor czarny, ewentualnie szary, bez żadnych nadruków i wzorów. Obecnie mamy do wyboru całą gamę wycieraczek, a wśród nich także te z przymrużeniem oka, jak wycieraczka przedstawiająca Młodą Parę i napis Game Over czy wycieraczka z wizerunkiem kotów dla miłośników tych zwierząt albo z napisem Star Wars dla fanów sagi.

Kolejny typ wycieraczek to modele z napisami powitalnymi typu: Dzień dobry, Witaj, Welcome – napisami, które mają zachęcać do odwiedzenia naszego domu i witać gości w naszych progach. Nie brakuje też oczywiście wycieraczek o prostej formie, jednolitym kolorze, najczęściej wykonanych z gumy, wykładziny lub innego materiału sztucznego.

Bez względu na to z jakiego materiału wykonana jest wycieraczka, jaki ma wzór czy kolor, ważne jest aby była łatwa w czyszczeniu i myciu czy suszeniu, jeśli jest wykonana z tkaniny.

Tagi kategorii: wejściowe Wycieraczki, wejściowa wycieraczka, wycieraczka
^
Cache: 0.014 s. (IBM5-fcgi-2)