zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking zagłówków do łóżek

Zagłówki do łóżek

-79 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Zagłówki do łóżek

O wezgłowiach do łóżek

Eleganckie, funkcjonalne, wygodne – takie powinno być dobre łóżko. Jednak to nie wszystko. Aby prezentowało się ładnie, a do tego można by się o nie oprzeć niczym o kanapę, potrzebne są wezgłowie do łóżek. Kupując wezgłowie do łóżka należy wybrać to, które najbardziej się nam podoba, ponieważ będzie się na nie patrzeć przez długi czas. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na najlepsze dla nas wezgłowie do łóżka. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wezgłowie zostało wykonane, a także porównać ich ceny i parametry. Dzięki temu ocena jakości kupionego produktu będzie wysoka.

Materiały, z których wykonuje się wezgłowia do łóżek

Wezgłowia do łóżek często można zakupić jako element całej ramy. Są jednak modele, które można skompletować samodzielnie, dobierając takie wezgłowie, jakie się nam podoba. Dlatego też tak ważny jest materiał, z które owo wezgłowie do łóżka zostało wykonane. Ważne jest również, aby materiał nie odbiegał stylem od całości łóżka. Rzadko na przykład łączy się drewno z metalem. Choć czasem takie połączenia wyglądają ciekawie, uzyskanie odpowiedniego efektu może być niezwykle trudne.

Często tworzy się wezgłowia z drewna bądź materiałów drewnopochodnych. To trwałe materiały, bardzo popularne przy tworzeniu mebli. Wezgłowia do łóżek wykonane z z litego drewna, są trwałe i twarde. Jednak ich jakość zależy głównie od grubości i sposobu wykończenia. Wezgłowia wykonane z płyt z drewna klejonego uważa się za gorsze od wezgłowi z drewna litego. Są dużo tańsze i składają się z kilku połączonych ze sobą warstw drewna.

Kolejnym rodzajem wezgłowi do łózek są te wykonane z płyty wiórowej. Powstają z włókien sklejonych ze sobą przy pomocy żywicy. Płyty pilśniowe to specjalny rodzaj płyt, z których powstają wezgłowia do łózek. Jest to materiał trwalszy niż płyta wiórowa.

Innym rodzajem wezgłowi do łózek są te, które posiadają płytę drewnianą pokrytą materiałem. Są to tak zwane wezgłowia do łóżek tapicerowane. Mogą być one pokryte skórą, ekoskórą bądź różnego rodzaju materiałami (w tym mikrofibrą, flauszem). Dzięki wezgłowiom tapicerowanym łóżka prezentują się niezwykle ciekawie. Obicia są miłe w dotyku, wygodne, można się o nie oprzeć bez używania poduszek. Wezgłowia do łóżek pokryte skórą są łatwe w pielęgnacji. Wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką, aby pozbyć się nagromadzonego na nich kurzu.

Wezgłowia do łóżek tworzy się także z wielu innych, ciekawych materiałów. Dzięki temu nie są one tradycyjne oraz istnieje nieduże prawdopodobieństwo, że znajomi będą mieli dokładnie takie samo wezgłowie. Dodatkowo ciekawe wezgłowie do łóżka sprawia, że sypialnia staje się wyjątkowa i niepowtarzalna. Można spotkać oprócz tradycyjnych wezgłowi także i drewniane, które posiadają wykończenie z rattanu lub bambusa. Tworzy się również wezgłowia do łóżek metalowe (np. ze stali) czy z tworzyw sztucznych (wezgłowia z plastiku).

Parametry wezgłowi do łóżek

Wezgłowia do łóżek mogą posiadać wypukłe obramowanie bądź być obramowania pozbawione. Ich obicia mogą być pikowane lub z przeszyciami, zdobione guzikami lub nawet kryształami Swarovskiego. Jeśli wezgłowia do łóżek pozbawione są obicia, wtedy ich faktura może być płaska lub przeplatana. Wezgłowia do łóżek zabudowane to te pokryte materiałem, które są wygodne i można się o nie swobodnie opierać. Z kolei wezgłowia otwarte to najczęściej te, wykonane ze stalowych bądź też drewnianych prętów. Są bardziej ozdobne niż funkcjonalne.

Decydując się na zakup wezgłowia do łóżka należy zwrócić uwagę na jego wysokość. Niskie zagłówki są niepraktyczne gdy chcemy się o nie oprzeć, np. podczas czytania książek. Stanowią one w zasadzie tylko element dekoracyjny. Dużo bardziej użytkowe są wezgłowia wysokie. Także ważną kwestią jest wyprofilowanie. Jeśli chcemy posiadać wygodne do oparcia się łóżko, warto zdecydować się na wezgłowie lekko odchylone do tyłu. Inną ważną cechą wezgłowia są jego możliwe dodatkowe funkcje. Jednym z nich są zewnętrzne bądź wewnętrzne półki bądź szuflady. To praktyczne rozwiązanie, które zastępuje szafkę nocną.

Ceny i producenci wezgłowi do łóżek

Najtańsze wezgłowia do łóżek można zakupić już poniżej 100 złotych. Najdroższe mogą kosztować nawet do 1350 złotych. Ceny, które można sprawdzić probiąc porównanie cen, zależą on rodzaju użyteko materiału oraz całkowitej oceny jakości produktu. Producenci wezgłowi do łóżek to takie firmy jak: Belldeco, Hilding Anders, Koło-Sanitec, Meblomar oraz Tvilum. Produkcją wezgłowi zajmuje się też wiele małych i dużych firm stolarskich.

Tagi kategorii: do łóżek wezgłowia, do łóżka wezgłowie, do łóżek wezgłowie
^
No-cache: 0.6412 s. (IBM5-fcgi-2)