zamknij
Producent
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone

Zestawy do sushi

-35 produktów
Filtruj
Sortuj

Zestawy do sushi

O zestawach do sushi

Sushi to pochodząca z Japonii potrawa, na którą składają się: ryż gotowany zaprawiany ryżowym octem, a także takie dodatkowe składniki jak surowe ryby i owoce morza, jajka, wodorosty nori czy grzyby. Ze względu na surowość składników danie to ma niezbyt długi termin przydatności do spożycia, dlatego powinno się je przygotowywać dopiero na chwilę przed podaniem. Do prawidłowego serwowania sushi niezbędne są też zestawy do sushi, w skład których wchodzi przynajmniej kilka elementów. Które z nich kupić, by jedzenie tej japońskiej potrawy było jak najwygodniejsze?

Z czego składają się tradycyjne zestawy do sushi?

Na klasyczny zestaw do sushi składają się: maty bambusowe, prostokątne talerze, miseczki do sosu, pałeczki oraz podstawki pod pałeczki. Maty bambusowe (w kolorach naturalnych bądź barwione) przeznaczone są do ustawiania na nich talerzy. Mniejsze ich rodzaje przydadzą się natomiast do ustawiania przystawek, w tym miseczek z ryżem. Talerze do sushi powinny być zrobione z ceramiki. Najlepiej, jeśli sprowadzane są z samej Japonii, co nadaje jedzeniu niepowtarzalnego klimatu. W niedużych, okrągłych miseczkach umieszcza się sos sojowy, w którym macza się kawałki sushi. Materiałami, z którego produkowane są pałeczki do sushi, są niepolerowane drewno, japońska laka bądź bambus.

Ceny, jakie trzeba zapłacić kupując zestawy do sushi, wynoszą średnio od kilku złotych za parę pałeczek do ponad 300 zł za cały rozbudowany zestaw. Wśród popularnych producentów zestawów do sushi można wyróżnić następujące firmy: Koziol, Anne Black, Legnoart, ProOrient, Alessi, Blomus, Philippi, Poliflame, Tramontina, Leifheit i Premier.

Tagi kategorii: do sushi Zestawy, do sushi zestaw, akcesoria do sushi
^
No-cache: 0.7288 s. (IBM5-fcgi-1)