zamknij
Wybierz zaznaczone

Filmy fotograficzne

-100 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Filmy fotograficzne

O filmach fotograficznych

Mimo nastania ery aparatów cyfrowych fotografia tradycyjna nie zamierza zostać zapomniana. Cały czas są bowiem osoby, które doceniają możliwości, jakie ona daje, a zwłaszcza przyjemność płynącą z samodzielnego wywoływania filmów fotograficznych. Aby jednak kupić dobre filmy fotograficzne, trzeba najpierw poznać ich rodzaje. Od nich zależą bowiem ceny wybranych produktów i to, jaki efekt uzyska się na zdjęciu.

Trzy najważniejsze rodzaje filmów fotograficznych

Wśród filmów fotograficznych wyróżnia się między innymi filmy negatywowe czarno-białe. Obraz zapisany na takiej kliszy jest czarno-biały, negatywny. Poszczególne kolory to konkretne wartości odcieni szarości, przy czym ich tony są odwrócone. Błony negatywowe barwne służą do robienia odbitek w kolorze. Te światłoczułe filmy są obecnie najczęściej wykorzystywanymi. Z kolei filmy fotograficzne barwne pozytywne, które zwie się także diapozytywami, slajdami bądź przeźroczami, są używane zdecydowanie rzadziej i przeznaczone do wywoływania w procesie chemicznym oznaczonym symbolem E6.

Ceny, jakimi charakteryzują się tradycyjne filmy fotograficzne, wynoszą od mniej niż 10 zł do nawet kilkuset złotych za sztukę. Producenci, którzy działają w tej branży, to między innymi: Kodak, Fuji, AgfaPhoto, Polaroid, GoPro, Lomography, Ilford i Foma.

Tagi kategorii: filmy fotograficzne, filmy foto, film fotograficzny
^
No-cache: 0.6161 s. (IBM5-fcgi-1)