zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking filtrów fotograficznych

Filtry fotograficzne

-1 972 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Filtry fotograficzne

O filtrach fotograficznych

Choć ilość fotograficznych efektów, które można stworzyć na komputerze, jest dziś niemal nieograniczona, to jednak tradycyjne filtry fotograficzne nadal są i zapewne nadal będą w cenie. Dzięki nim bowiem wykonywanie fotografii w trudniejszych warunkach jest o wiele łatwiejsze. Dodatkowo filtry fotograficzne mogą też poprawiać kontrast czy kolorystykę zdjęcia, a także podkreślać to, co w kadrze uzna się za najważniejsze. Mając więc już kupiony aparat warto dokupić do niego kilka filtrów. Tylko spośród jakich ich rodzajów można wybierać?

Filtry fotograficzne – rodzaje i zastosowanie

Chyba najpopularniejszym filtrem fotograficznym jest filtr UV. Jego zadanie to absorpcja światła ultrafioletowego, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka, a przez to poprawa nasycenia kolorów zdjęcia, wyostrzenie całego obrazu i zredukowanie zamglenia. Filtry fotograficzne Skylight są lekko różowe i również pochłaniają promienie UV. Z ich pomocą między innymi nieco ociepla się zdjęcia, wierniej oddaje się kolory oraz usuwa się przymglenia. Innym rodzajem filtrów jest Clear Protection, który nie wpływa na samo zdjęcie, tylko zabezpiecza powierzchnię obiektywu przed uszkodzeniami.

Inne rodzaje filtrów fotograficznych warte uwagi to między innymi filtr polaryzacyjny, ultra polarizer, filtr polaryzacyjny warm, center nd, gradual nd czy filtry neutralnie szare nd. Odpowiadając na pytanie: jakie są ceny filtrów fotograficznych, trzeba powiedzieć, że zaczynają się one już od około 10 zł. Jednak najdroższe z nich, czyli te najbardziej zaawansowane technologicznie i sygnowane przez uznane marki, mogą kosztować nawet powyżej 1 000 zł. Najpopularniejsi producenci filtrów fotograficznych to: Carl Zeiss, Celestron, Canon, Hama, Nikon, Olympus, Sony, Cokin, Hama czy Hoya.

Tagi kategorii: filtry fotograficzne, filtry foto, aparatów do filtry
^
No-cache: 0.9417 s. (IBM5-fcgi-2)