zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking lamp błyskowych

Lampy błyskowe

-276 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Lampy błyskowe

O lampach błyskowych

Proste lampy błyskowe znajdują się już w większości nowoczesnych aparatów cyfrowych. Jeśli jednak planuje się wykonywać sporo zdjęć w nocy lub zamkniętym, słabo doświetlonym pomieszczeniu, wtedy warto kupić bardziej zaawansowane rodzaje lamp błyskowych, dających mocniejsze i bardziej stabilne światło. Jest ich kilka typów, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto się z nimi bliżej zapoznać.

Lampy błyskowe – które kupić do swojego aparatu?

Bardzo popularne lampy błyskowe to te określane jako proste. Dedykowane są one niewielkim aparatom kompaktowym i lustrzankom. Wyróżnia je obecność własnego, bateryjnego zasilania oraz możliwość jedynie pionowego obracania. Lampy błyskowe profesjonalne z obracanym palnikiem przydadzą się zwłaszcza do półprofesjonalnych oraz amatorskich aparatów typu lustrzanka. Ich palnik można obracać w każdym kierunki, zaś głowica obraca się w poziomie o 180 stopni, a w pionie o połowę tej wartości. Profesjonalne lamy błyskowe mogą być używane do jednoczesnego sterowania nawet kilkoma zewnętrznymi lampami. Ładuje się je szybko, jednak ich waga i wymiary są duże, co może być na dłuższa metę nieco męczące.

Lampy błyskowe umieszczane z boku aparatu to kolei takie, które nie znajdują się w osi obiektywu. Pozwala to na zminimalizowanie efektu czerwonych oczu. Takie modele zwiększają stabilność zdjęcia, jednak są dość ciężkie i duże. Ostatnie z lamp błyskowych – pierścieniowe – przydają się przy bezcieniowym oświetlaniu przedmiotów. Są przez to świetne do robienia zdjęć mniejszym produktom, takim jak na przykład biżuteria.

Omawiane produkty mają ceny od 50 zł do ponad 10 000 zł. Producenci lamp błyskowych to między innymi: Canon, Metz, Nissin, Sony, YongNuo, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Sigma, Samsung, Polaroid, Kodak, Fuji.

Tagi kategorii: błyskowa lampa, błyskowe lampy, błyskowa lampe
^
No-cache: 0.2958 s. (IBM5-fcgi-2)