zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking monopodów

Monopody

-217 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Monopody

O monopodach

Monopod to rodzaj prostego statywu składającego się z jednej nogi. Za jego pomocą można stabilizować aparat w płaszczyźnie pionowej. Przedmiot ten jest bardzo pomocny w czasie wędrówek czy w tłumie, gdy nie ma miejsca i czasu na rozłożenie zwykłego statywu. Poza tym jest bardzo poręczny i niewiele waży więc można go zabierać niemal w każde miejsce. Decydując się na jego zakup warto pamiętać o kilku istotnych cechach monopodu. Z pewnością należy wziąć pod uwagę materiały, z których się go wykonuje i jego funkcjonalność. Dobrze też zrobić szybkie porównanie cen monopodów.

Jaki monopod kupić?

Głównym zadaniem monopodu jest stabilizowanie aparatu fotograficznego, dlatego powinien być zaopatrzony w dużą platformę do przymocowania głowicy oraz mocowanie najlepiej podwójne z gwinetem1/4" oraz 3/8". Do tego powinien składać się z kilku części i pozwalać na regulowanie długości nogi. Pomocny w czasie fotografowania okaże się również gumowy lub piankowy uchwyt oraz pasek mocujący na nadgarstek. Ponadto sprzęt powinien być lekki i wytrzymały. Zazwyczaj monopody wykonuje się ze stopu aluminiowo-magnezowego, aluminium, włókna węglowego albo tworzyw sztucznych.

Ważnym parametrem jest też udźwigu monopodu. Powinien być on dobrany do ciężkości aparatu i jego obiektywu. Najczęściej wynosi on od 3 kg do 25 kg.

Ceny monopodów są bardzo zróżnicowane. Za monopody do małych aparatów zapłaci się około 20 zł. Koszt wzrasta oczywiście w zależności od wielkości i jakości wykonania przedmiotu. Za profesjonalne monopody zapłaci się nawet ponad 1200 zł.

Tagi kategorii: monopody, monopod
^
No-cache: 0.9767 s. (IBM5-fcgi-2)