zamknij
Rozdzielczość
Wybierz zaznaczone
Ranking ramek cyfrowych

Ramki cyfrowe

-59 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Ramki cyfrowe

O Ramkach cyfrowych

Aby komfortowo oglądać zdjęcia z aparatu cyfrowego nie trzeba włączać komputera czy wywoływać fotografie na papierze. W tym celu wystarczające będą ramki cyfrowe – niewielkie przenośne urządzenia pozwalające na uruchomienie pokazu zdjęć lub ustawienie jednego zdjęcia. Parametry ich obrazu są zróżnicowane, przez co zróżnicowane są też ich ceny i ocena jakości. Zastanawiając się więc jaką ramkę cyfrową kupić trzeba poznać najważniejsze dane techniczne i dostosować je do potrzeb użytkownika.

Ekrany ramek cyfrowych

Podstawa ramki cyfrowej to ekran. Najwyższą ocenę jeśli chodzi o jakość obrazu osiągają ekrany LED-owe – kolory na nich wyświetlane są bardzo żywe, a kontrast duży. Słabsze parametry mają ramki cyfrowe wyposażone w ekran LCD, które są za razem tańsze.

Przekątną ekranu ramki cyfrowej należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli ma ona służyć wyłącznie jako tradycyjna ramka, wtedy jej rozdzielczość może być mała (od 1,1'', czyli ok. 3 cm). Natomiast jeżeli chce się, by ramka cyfrowa wisiała na ścianie i by wyświetlały się na niej pokazy zdjęć, wtedy warto zainwestować w ramki duże, o wymiarach odpowiadającym średniej wielkości telewizorom (do 32'' czyli ok. 81 cm). Do zdjęć o wymiarach 10x15 cm wystarczającą będzie z kolei siedmiocalowa ramka cyfrowa.

Formaty obrazu w ramkach cyfrowych

Większość ramek cyfrowych dostępnych w sklepach ma formaty obrazu określane jako 4:3 lub 16:9. Najlepiej, by kupiona ramka wyświetlała oba te formaty, co pozwoli na wyświetlanie bez rozmyć tak zdjęć w tradycyjnych formatach, jak i panoramicznych.

Ważną funkcją ramek cyfrowych jest też możliwość wyświetlania zdjęć w pionie. Odpowiada za to specjalny czujnik, który automatycznie zmienia położenie obrazu z poziomego na pionowy, dostosowując wymiary do wymiarów ramki.

Rozdzielczość ramek cyfrowych

Za ostrość obrazu prezentowanego w ramkach cyfrowych odpowiada parametr rozdzielczości. Najmniejsza dostępna rozdzielczość ramek cyfrowych to 128x128 px (ramki cyfrowe-breloki), zaś największa – 1366x768 px. Im większy jest ekran zakupionej ramki cyfrowej, tym konieczna jest większa jego rozdzielczość. Dla przykładu: ramka cyfrowa piętnastocalowa może mieć rozdzielczość 1024x768 px.

Kontrast w ramkach cyfrowych

Aby oglądane zdjęcia miały właściwy poziom wyrazistości barw i głębi czerni, niezbędny jest odpowiedni kontrast ramki cyfrowej. Najtańsze ramki cyfrowe cechują się współczynnikiem kontrastu 150:1, obrazy przez nie wyświetlane są jednak blade i nie do końca wyraźne. Najwyższy dostępny obecnie współczynnik kontrastu to 600:1. Ramki cyfrowe mające taką wartość tego parametru pokazują zdjęcia w 100 % wyraźne.

Pamięć ramek cyfrowych

Im większa jest pamięć ramki cyfrowej, tym naturalnie większa ilość zdjęć, jaką można na niej przechować. Na najmniejszej z dostępnych pamięci – 128 MB – zarchiwizować będzie można 74 zdjęcia, na pamięci 1 GB – 500 zdjęć, a na pamięci 2 GB – 100 zdjęć.

Oprócz pamięci wewnętrznej ramki cyfrowe mogą mieć też możliwość podpięcia pamięci zewnętrznych. Mogą być nimi pendrivy, karty SD/SDHC, karty MMC, karty MS, karty xD-Picture Card czy karty CF. Ich włożenie znacznie rozszerza pamięć ramki i pozwala na oglądanie niepowtarzalnych fotografii przez wiele godzin.

Obecność wejścia USB pozwala dodatkowo na połączenie ramki cyfrowej bezpośrednio z komputerem czy aparatem cyfrowym, dzięki czemu można bez problemu oglądać zdjęcia umieszczone na tych urządzeniach.

Dodatkowe parametry ramek cyfrowych

Aby zwiększyć funkcjonalność ramki cyfrowej warto, by była ona wyposażona w różne dodatki, do których należą: ekran dotykowy, pilot, technologie Bluetooth i Wi-Fi, odtwarzanie plików MP3, oraz filmów w jakości tradycyjnej i HD, wyjście HDMI, wymienna obudowa, zegar z budzikiem i kalendarzem, a także możliwość drukowania zdjęć bezpośrednio z poziomu ramki.

Ceny i producenci ramek cyfrowych

Agfa, Hama, Intenso, Kodak, Sony, Canyon, HP, Philips, Samsung, Easy Touch, iFrame czy Maxel to firmy znajdujące się w grupie tych producentów ramek cyfrowych, których oferta jest bogata, różnorodna i sprawdzona przez użytkowników.

Porównując ceny ramek cyfrowych szybko dojdzie się do wniosku, że urządzenia te kosztują od około 50 zł (mini ramki w kształcie breloków do kluczy) do 4 000 zł (32-calowe ramki cyfrowe do powieszenia na ścianie) a to, ile na nie przeznaczymy, zależy od szczegółowych parametrów każdego z nich.

Tagi kategorii: cyfrowe ramki, cyfrowa ramka, cyfrową ramke
^
No-cache: 0.4792 s. (IBM5-fcgi-2)