zamknij
Wybierz zaznaczone

Gry na PlayStation 2 (PS2)

-1 produkt
Filtruj
Sortuj

Gry na PlayStation 2 (PS2)

O Grach PlayStation2

Konsole do gier potrafią dostarczyć relaksu, pozwalają na rozluźnienie się po ciężkim dniu pracy. Są źródłem radości i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Gry PlayStation 2 są właśnie takie. Ze względu na mnogość ich rodzajów, każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. Istnieje ogrom gatunków gier i to właśnie na nie powinno się zwrócić uwagę dokonując wyboru. Ważne jest także wybranie odpowiedniej gry do przedziału wiekowego, zwłaszcza wtedy, gdy chce się kupić grę dla dziecka. Istotną kwestią jest również porównanie cen, ponieważ pozwala ono na poczynienie oszczędności.

Gatunki gier PlayStation 2

Istnieje wiele różnych gatunków gier na PlayStation 2. Jedną z nich są gry akcji, gdzie całość głównie opiera się na szybkości akcji oraz na refleksie gracza. Gry akcji dzielą się na bijatyki, strzelanki w pierwszej osobie. Bijatyki, to gry, w których głównym celem jest walka z przeciwnikiem. Podczas gier z tego gatunku można posługiwać się orężem lub walczyć na noże czy miecze. Strzelanki, to gry, w których używa się broni palnej, tempo jest niezwykle szybkie i wymaga od gracza dużego refleksu. Do najbardziej znanych gier PlayStation2, które są z gatunku gier akcji należą: God of War, Bakugan:Battle Brawlers, Killzone, Devil May Cry, Tekken 5.

Gry przygodowe, to gry często preferowane dla mniejszych graczy, ponieważ kładzie się w nich głównie nacisk na zwiedzanie świata przedstawionego w grze oraz wykonywanie powierzonych graczowi misji. Są to gry przeważnie przeznaczone dla jednego gracza (typ gry singleplayer). Znane gry przygodowe na PlayStation 2, to m.in.: Shrek Trzeci, Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna, Meet the Robinsons, Skyscraper, Marvel.

Kolejnym typem gier PlayStation 2 są gry sportowe, czyli takie, które wiążą się z dyscyplinami sportowymi. Wiele gier symuluje wybrane dyscypliny i wymaga od gracza połączenia zarówno zwinności, jak i myślenia strategicznego. I tak oto można spotkać gry sportowe dotyczące lekkoatletyki, gier zespołowy (piłka nożna, hokej, koszykówka) czy sporty walki, jak boks lub wrestling. Na uwagę zasługują gry sportowe na PlayStation 2, takie jak: Fifa 12, Pro Evolution Soccer 2009, Fight Night Round 3, NBA 2K12, Real World Golf, Tony Hawk's Project 8.

Innym rodzajem gier PlayStation 2 są wyścigi. Jak sama nazwa wskazuje polegają one na ściganiu się z przeciwnikami. Można grać zarówno samemu z komputerem, jak i w trybie multiplayer (czyli kilku graczy). Ścigając się można wziąć udział w różnych wyścigach i ich typach, w zależności od tytułu gry. Niektóre z gier posiadają także możliwość tuningowania wybranego samochodu. Znane tytuły wyścigów na PlayStation 2, to: Gran Turismo 4, Need for Speed ProStreet, Burnout 3, Cars, NitroBike, Juiced.

Gry zręcznościowe to takie, które wymagają bardzo dużo uwagi i refleksu, ponieważ często chodzi o jak najsprawniejsze i najszybsze operowanie przyciskami w rytmie tego, co jest ukazywane na ekranie. W tym rodzaju gier PlayStation 2 liczy się przede wszystkim szybkość i akcja, nie strategiczne myślenie. Do gier zręcznościowych zalicza się: Lego Indiana Jones: The Original Adventures, Sonic, Jak & Daxter: The Lost Frontier, Ben 10: Alien Force, Boogie, Sing it.

Gry dla dzieci są kierowane do młodszych graczy, ponieważ ich akcje w wielu przypadkach opierają na znanych bajkach. Są to gry bardzo przyjemne, bez rozlewu krwi i morderstw. Do tego typu gier zalicza się: Hannah Montana 2: Spotlight World Tour, Disney Princess Enchanted Journey, Guitar Hero 5.

Gry typu symulacja polegają na tym, że próbują ukazywać rzeczywiste warunki i zdarzenia, pozwalają na latanie samolotem, prowadzenie domu czy walkę z terroryzmem. Do znanych gier tego typu zalicza się: The Sims, Speed Racer, Operation Air Assault, Combat Ace.

Kategorie wiekowe gier PlayStation 2

Kategorie wiekowe są to specjalne oznaczenia PEGI, które znajdują się z przodu i tyłu opakowania. Dostarczają one informacji o tym, dla kogo przeznaczona jest gra. Oznaczenie od 3 lat stwarza możliwość gry dla wszystkich grup wiekowych. Oznacza to również i w grze nie występuje żaden rodzaj przemocy, a dziecko nie będzie utożsamiać się z bohaterami. Gry z oznaczenie od 7 lat, to znak, że mogą one posiadać dźwięki bądź sceny mogące teoretycznie wystraszyć dziecko poniżej tego wieku. Od 12 lat, to oznaczenie, które ostrzega o przemocy ukazanej w grze w nieco bardziej realistycznym wymiarze. Wiele gier PlayStation 2 typu strzelanki czy bijatyki posiada właśnie to oznaczenie. Oznaczenie od 16 lat, to znak, że w grze występuje przemoc bądź aktywność seksualna. Bardzo prawdopodobne są także sceny przestępstw, używania narkotyków, papierosów czy obecność wulgaryzmów. Gry od 18 lat, to gry tylko dla dorosłych, gdzie przemoc jest daleko posunięta, trudna do zdefiniowania, w grze może występować jawne odniesienie do narkotyków, alkoholu, przemocy, seksu czy hazardu. Do tego typu gier zalicza się sagę GTA.

Ceny i producenci gier PlayStation 2

Najtańsze gry można znaleźć w ofertach sklepu Amazon.co.uk., jednak należy do nich doliczyć koszt wysyłki. Niektóre gry PlayStation 2 można nabyć już za 3 zł, m.in. Babe czy Disney's Donald Duck. Najdroższą grą jest True Crime 2: New York City, koszt tej gry to nawet 508 zł.

Najbardziej znani producenci gier PlayStation 2, to: Electronic Arts, Konami, Sony, Ubisoft, 2K Games, Bandai, CD Projekt, Capcom, Disney, Sega.

Tagi kategorii: gry na playstation2, gra na playstation2, do gry playstation2
^
No-cache: 0.3369 s. (IBM5-fcgi-1)