zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking gier na PlayStation 3 (PS3)

Gry na PlayStation 3 (PS3)

-230 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Gry na PlayStation 3 (PS3)

O Grach PlayStation3

Wielbiciele gier wideo dzielą się na tych, którzy są zwolennikami gier przeznaczonych na komputery PC i tych, którzy preferują konsole. Jeśli lubi się podczas grania zająć wygodne miejsce na kanapie, preferuje się strzelanki lub gry wyścigowe bądź lubi się grać razem z całą rodziną, konsole są lepszym wyborem. Konsola PlayStation 3 to najnowsza wersja tego typu urządzeń wyprodukowana przez Sony. Gry PlyStation3 dostępne są w rozmaitych rodzajach i kategoriach. Co więcej, niektórymi tytułami można się cieszyć tylko na tym urządzeniu. Warto więc kupić gry PlayStation3, a przed ich zakupem zrobić dokładne porównanie cen i parametrów.

Dlaczego konsola?

Zakup konsoli to wydatek znacznie mniejszy niż ten, jaki musielibyśmy ponieść na zakup komputera, który nadaje się do grania w gry wideo. Zazwyczaj zakup konsoli można ograniczyć do około 1000 zł, podczas gdy komputer wyposażony w odpowiednie podzespoły może osiągnąć ceny do nawet 4000 zł. Konsole, oprócz niższej ceny, mają też inne zalety. Między innymi oferują użytkownikom duż komfort grania – konsolę należy podłączyć do monitora i z padem w ręku można zająć wygodną pozycję na kanapie czy podłodze.

Konsole PlayStation3 świetnie sprawdzają się w grach zręcznościowych typu bijatyki, wyścigi czy strzelanki. Nie będą natomiast odpowiednim wyborem jeśli głównym obszarem zainteresowania potencjalnego użytkownika są gry strategiczne i przygodowe. Wtedy lepiej sprawdza się myszka i klawiatura w klasycznym PC.

Zalety konsoli PlayStation3

Konsola PlayStation3, potocznie zwana PS3, to urządzenie o wzbogaconych w stosunku do poprzedników możliwościach multimedialnych. Cechuje się nowoczesnym designem i dobrą oceną jakości wśród użytkowników. Wyposażona jest w odtwarzacz Blu-Ray i DVD.

Oprócz tego obecność portu USB pozwala na konsoli oglądać zdjęcia i słuchać muzyki zgromadzonej na dyskach twardych, pamięci przenośnej czy nawet aparatach cyfrowych. Wbudowana przeglądarka internetowa i technologia Wi-Fi znacznie podnoszą funkcjonalność tego sprzętu.

Gry tylko na PlayStation3

Każdy producent oprócz gier przeznaczonych na wszystkie obecne na rynku konsole oferuje swoim klientom tytuły ekskluzywne – gry, w które można grać tylko wtedy, jeśli w domu stoi PS3. Oprócz tak popularnych gier PlayStation3 jak bijąca rekordy popularności Little Big Planet czy God of War, Sony proponuje graczom też między innymi takie tytuły jak: inFamous 2, MotorStorm: Apocalypse, Resistance 3.

Na PS3 z powodzeniem można też grać w gry, które dostępne są w wersjach na wszystkie typy konsol, zatem i PlayStation i XBOX, jak też Nintendo. W 2012 r. jednymi z popularniejszych tytułów tego rodzaju były między innymi: Patapon 3, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Gears of War 3, FIFA 12.

Typologia gier wideo

Jeśli zamierzamy kupić gry PlayStation3 warto wcześniej zapoznać się z typologią gier, stosowaną do wszystkich ich typów bez względu na to, na jakim sprzęcie są one potem odpalane. Ta klasyfikacja może się okazać szczególnie pomocna dla osób, które grę PS3 planują kupić jako prezent lub mają małe doświadczenie w tej dziedzinie.

Gry przygodowe polegają w dużej mierze na rozwiązywaniu zagadek i prowadzeniu dialogów z innymi postaciami. Ich fabuła jest najczęściej linowa. Gry te poleca się w wersjach na PC, ale fani mogą również spróbować ich edycji przeznaczonych na PS3.

Gry strategiczne to bardzo popularny gatunek. Głównym zadaniem gracza jest w nich dalekowzroczne planowanie i takie prowadzenie działań, które pozwoli przechytrzyć innych graczy lub komputer. Podobnie jak w przypadku gier przygodowych, skomplikowana fabuła, akcja i konieczność panowania nad wieloma obszarami gry, która toczy się często w systemie turowym sprawiają, że są to gry, których zalety docenić można szczególnie na komputerach PC.

Gry symulacyjne są ciekawym typem gier PlayStation3, które mają budują jak najbardziej realistyczne odtworzenie warunków świata rzeczywistego, na przykład sytuacji prowadzenia pociągu.

RPG, czyli role-playing games, wymagają przyjęcia określonej tożsamości, którą gracz utrzymuje przez okres trwania rozgrywki. RPG polegają na poruszaniu się po wirtualnym świecie gry i realizowaniu określonego scenariusza. Ten typ gier poleca się również dla posiadaczy PC.

Gry zręcznościowe dobrze sprawdzą się w przypadku konsol takich jak PS3. Najważniejsze w tym przypadku są zdolności manualne gracza, który szybko przystosuje się do sposobu gry zaproponowanego przez projektanta danej gry. Pady stosowane z konsolami powinny okazać się wygodnym narzędziem sterowania grą.

Gry akcji są połączeniem różnych podgatunków, na przykład bijatyki, strzelaniny ( w dużej mierze gry zręcznościowe), wyścigi. Sprawdzają się bardzo dobrze na konsolach.

Ceny gier PlayStation3

Pamiętać należy, że niestety gry PlayStation3 są najczęściej droższe niż gry PC. W tym przypadku musimy liczyć się cenami wynoszącymi około 100 zł. W zależności od czasu, jaki upłynął od premiery danej gry PlayStation3, i jej popularności ceny te mogą się różnić.

Wybierając grę PlayStation3 należy też zwrócić uwagę na to, jaki limit wiekowy narzucony został przez producenta. Oferta gier PS3 zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych użytkowników stale się powiększa, nie powinno być zatem problemu z wyborem czegoś odpowiedniego.

Tagi kategorii: gry na playstation3, gra na playstation3, do gry playstation3
^
No-cache: 0.5052 s. (IBM5-fcgi-2)