zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking gier na Xbox 360

Gry na XBOX 360

-197 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Gry na XBOX 360

O Grach Xbox 360

Xbox 360 to nowoczesna konsola do gier wideo, która została stworzona przez firmę Microsoft. Ze względu na swoje znakomite parametry zdobyła ona szerokie grono odbiorców, którzy bardzo chętnie grają w różne gry Xbox 360. Zależnie od wieku i osobistych preferencji, dostępne jest wiele rodzajów gier Xbox 360, które mają zróżnicowane ceny. Zanim więc dokona się zakupu tych produktów, wskazane jest nie tylko dopasowanie produkcji do gustu, ale też zrobienie porównania cen gier Xbox 360.

Gatunki gier Xbox 360

Gry akcji to gatunek gier Xbox 360, w którym podstawą jest szybkość. Podczas nich najbardziej liczy się więc refleks użytkownika. Dzielą się one na dwa podrodzaje. Pierwszy z nich to tak zwany First-oerson perspective (FPP), w którym gra toczy się z perspektywy pierwszej osoby. Z kolei w Third-person perspective (TPP) całą akcję ogląda się z perspektywy osoby trzeciej.

Do gier akcji zalicza się bijatyki (rozgrywki gracz-gracz, gracz-gracze, gracz-komputer), celowniczki (gracz porusza celownikiem, nie postacią) oraz strzelanki (shootery). Grami akcji są także popularne platformówki. Polegają one na przeprowadzeniu postaci przez poziome powierzchnie, omijając przeszkody i zbierając różne bonusy.

Gry przygodowe są jednym z pierwszych rodzajów gier, jaki pojawił się w sprzedaży. W ich ramach gracz musi przejść przez poszczególne etapy, zwane przygodami, podczas których rozwiązuje różne łamigłówki i wypełnia różnorodne zadania. Aktualną lokalizację swojej postaci na planszy można na bieżąco śledzić na specjalnej mapie, a obsługa całości gry najczęściej odbywa się przy pomocy myszki.

Role Playing Games, czyli popularne RPG to gry Xbox 360, w których gracz przenosi się do specjalnie stworzonego świata, wchodząc w rolę konkretnej postaci. Każdy z bohaterów różni danej produkcji zazwyczaj specjalizuje się w konkretnych umiejętnościach, takich jak walka, magia czy spryt. Jedynie więc współdziałanie różnych postaci pozwala uzyskać oczekiwane efekty.

Symulacyjne gry Xbox 360 to produkcje, które starają się jak najwierniej oddać rzeczywiste warunki i wydarzenia. Ich producenci, dbając o pełen realizm, coraz częściej utrudniają zabawę poprzez dodanie prawdziwych ograniczeń występujących w danej dziedzinie (np. podczas jazdy samochodem – śliskość nawierzchni, zaspy etc.) W symulatorach często nie chodzi jedynie o wygranie rozgrywki, ale też o wytrenowanie konkretnych umiejętności.

Wśród symulatorów wyróżnia się przede wszystkim gry sportowe i wyścigowe. W pierwszych z nich można grać w piłkę nożną, boks, golfa, koszykówkę, hokeja i wiele innych, trenując nie tylko umiejętności sportowe, ale i menadżerskie. Z kolei gry wyścigowe pozwalają użytkownikowi usiąść za kierownicą wybranego samochodu czy samolotu i sterowanie nim. Głównym ich celem jest oczywiście jak najszybsza jazda, która pozwoli na zwycięstwo nad przeciwnikami.

Strategiczne gry Xbox 360 mają na celu wytrenowanie umiejętności dalekowzrocznego planowania i sprawnego zarządzania. W trakcie ich trwania gracz wciela się najczęściej w rolę dowódcy armii, która ma pokonać wojska przeciwnika. Liczy się tu więc nie tylko szybkość, ale też bogate umiejętności analityczne.

Logiczne gry Xbox 360 są z kolei nastawione na rozwiązywanie przeróżnych łamigłówek i zagadek bądź przejście przez dość skomplikowane trasy mające postać labiryntów. Jest to więc połączenie gatunku przygodowego z edukacyjnym, które zapewnia wiele znakomitej rozgrywki, a przy tym trenuje umysł.

Pozostałe parametry gier Xbox 360

Spośród wyżej wymienionych gatunków najszersza oferta gier Xbox 360 to strzelanki, wyścigi i rozmaite gry sportowe. W zależności od tego, czy i w jakich ilościach występują w nich sceny przemocy bądź wulgaryzmy, adresowane są one do różnych odbiorców. Na podział wiekowy wpływ ma także poziom trudności gry oraz jej grafika.

Najczęściej spotykany wiekowy podział gier Xbox 360 przedstawia się następująco: gry od 3. roku życia, gry od 7 lat, gry od 12 lat, gry od 16 lat oraz gry od 18 lat. Warto nie lekceważyć tej klasyfikacji, gdyż mimo, że 12-latek może być w stanie poradzić sobie z trudnością gry dla 16-latka, to będzie w niej zbyt dużo scen agresji, do których jego psychika może być jeszcze niedostatecznie przygotowana.

Ceny i producenci gier Xbox 360

Mimo, że głównym producentem gier Xbox 360 jest producent konsoli, czyli firma Microsoft, to jednak są jeszcze inne firmy działające w tej branży. Znani producenci gier Xbox 360 to także Activision, Electronic Arts, Sega czy Ubi Soft.

Jeśli zaś chodzi o ceny gier Xbox 360, to wynoszą one od kilku złotych do nawet kilkuset złotych. To, ile zapłaci się podczas zakupów, zależy od wieku gry (premiery i niedawno wydane produkcje są zdecydowanie droższe od tych sprzed kilku lat), jej stopnia zaawansowania (w tym grafiki i poziomu trudności) oraz renomy producenta.

Tagi kategorii: 360 gra xbox, 360 gry na xbox, 360 gra na xbox
^
No-cache: 0.3148 s. (IBM5-fcgi-2)