zamknij
Wybierz zaznaczone

Gry na XBOX

O Grach Xbox

Doskonałe dla dzieci i dorosłych: takie właśnie są konsole do gier. Wśród nich jedną z lepszych konsoli jest Xbox. Jednak sam sprzęt to jeszcze nie wszystko – kwintesencją wszystkiego są dobre gry Xbox. To one pozwalają się odprężyć, zabawić, oderwać od rzeczywistości. Decydując się na zakup gier Xbox należy zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju są to gry oraz do jakie kategorii wiekowej sa one adresowane. Warto także porównać ceny gier Xbox znajdujących się na rynku.

Rodzaje gier Xbox

Na rynku dostępnych jest cała masa różnego rodzaju gier na Xboxa. Jednymi z nich sągry akcji, gdzie fabuła głównie opiera się na szybkiej akcji oraz na refleksie gracza. Gry akcji dzielą się na bijatyki oraz strzelanki. Bijatyki, to gry, w których głównym celem jest walka z przeciwnikiem. Podczas gier z tego gatunku można posługiwać się orężem lub walczyć na noże czy miecze. Strzelanki to natogry, w których używa się broni palnej, tempo jest niezwykle szybkie i wymaga od gracza dużego refleksu.

Grami dla najmłodszych użytkowników Xboxa są gry platformowe, ponieważ kładzie się w nich głównie nacisk na zwiedzanie świata przedstawionego w grze oraz wykonywanie powierzonych graczowi misji. Są to gry przeważnie przeznaczone dla jednego gracza (typ gry singleplayer). Gry dla dzieci są kierowane do młodszych graczy, ponieważ ich akcje w wielu przypadkach opierają na znanych bajkach. Są to gry bardzo przyjemne, pozbawione agresji.

Kolejnym typem gier Xbox są gry sportowe, czyli takie, które wiążą się z dyscyplinami sportowymi. Wiele gier symuluje wybrane dyscypliny i wymaga od gracza połączenia zarówno zwinności, jak i myślenia strategicznego. I tak oto można spotkać gry sportowe dotyczące lekkoatletyki, gier zespołowy (piłka nożna, hokej, koszykówka) czy sporty walki, jak boks lub wrestling. Można znaleźć również gry managerskie.

Gry wyścigowe to kolejny rodzaj gier Xbox. Jak sama nazwa wskazuje polegają one na ściganiu się z przeciwnikami. Można grać zarówno samemu z komputerem, jak i w trybie multiplayer (czyli w kilku graczy). Ścigając się można wziąć udział w różnych wyścigach i ich typach, w zależności od tytułu gry. Niektóre z gier posiadają także możliwość tuningowania wybranego samochodu czy motoru.

Gry zręcznościowe to takie, które wymagają bardzo dużo uwagi i refleksu, ponieważ często chodzi o jak najsprawniejsze i najszybsze operowanie przyciskami w rytmie tego, co jest ukazywane na ekranie. W tym rodzaju gier Xbox liczy się przede wszystkim szybkość i akcja, nie strategiczne myślenie.

Kategorie wiekowe gier Xbox

Oznaczenia PEGI są to specjalne kategorie wiekowe, które znajdują się z przodu i tyłu opakowania. Dostarczają one informacji o tym, dla kogo przeznaczona jest gra. Oznaczenie od 3 lat stwarza możliwość gry dla wszystkich grup wiekowych. Oznacza to również, że w grze nie występuje żaden rodzaj przemocy, a dziecko nie będzie utożsamiać się z bohaterami – gra jest bezpieczna, łatwa i przyjemna. Gry z oznaczenie od 7 lat to znak, że mogą one posiadać dźwięki bądź sceny mogące teoretycznie wystraszyć dziecko poniżej tego wieku – nie są odpowiednie dla najmłodszych graczy.

Od 12 lat to oznaczenie, które ostrzega o przemocy ukazanej w grze w nieco bardziej realistycznym wymiarze. Wiele gier Xbox, które są grami akcji, posiada właśnie to oznaczenie – nie warto wybierać takiej gry dla wrażliwych dzieci. Oznaczenie od 16 lat, to znak, że w grze występuje przemoc bądź aktywność seksualna. Bardzo prawdopodobne są także sceny przestępstw, używania narkotyków, papierosów czy obecność wulgaryzmów.

Gry od 18 lat, to gry tylko dla dorosłych, gdzie przemoc jest daleko posunięta, trudna do zdefiniowania, w grze może występować jawne odniesienie do narkotyków, alkoholu, przemocy, seksu czy hazardu. Do tego typu gier zalicza się między innymi serię GTA.

Ważne jest, aby dopasować grę do wieku i rozwoju dziecka.

Ceny i producenci gier Xbox

Najtańsze gry można zakupić za pośrednictwem Amazon.co.uk. Gry Xbox oferowane przez nich są niedrogie, kosztują zaledwie kilka złotych. Najdroższe gry znajdują się w przedziale powyżej 300 złotych. Najdroższa jest gra Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder – kosztuje ona 512 złotych.

Do producentów gier Xbox zalicza się m.in.: Codemasters, Electronic Arts, Microsoft, Sega, Ubisoft, Atari, Capcom, Konami, Namco, Vivendi.

Tagi kategorii: gra xbox, gry na xbox, gra na xbox
^
No-cache: 0.4004 s. (IBM5-fcgi-1)