zamknij
Producent
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone

Kontrolery i sensory ruchu

-20 produktów
Filtruj
Sortuj

Kontrolery i sensory ruchu

Zapewnij sobie doskonałą rozrywkę grając w gry oraz używając kontrolerów i sensorów ruchu

Kontrolery i sensory ruchu to specjalne urządzenia, dzięki którym możesz cieszyć się bezpośrednim sterowaniem bohaterem w grze wideo lub komputerowej. Obecnie każda konsola do gier posiada swoje własne kontrolery oraz, coraz częściej, sensory ruchu. Istnieje kilka różnych rodzajów kontrolerów i sensorów ruchu. Zaliczyć do nich można gamepad, zwany również joypadem. Trzyma się go w obu dłoniach, jednak do kontroli używa się przeważnie kciuków. Sterowanie jest możliwe dzięki specjalnym przyciskom znajdującym się bezpośrednio na kontrolerze. Gamepady, jako kontroler stosuje m.in. Xbox, Nintendo oraz PlayStation.

Do kontrolerów i sensorów ruchu zalicza się także: paddle (kontrolery posiadające pokrętło), trackballe (myszki komputerowe z pokrętłem), dżojstiki (kontrolery w kształcie podłużnego drążka) oraz kierownice, pedały, pistolety świetlne. Sensory ruchu, to nowe kontrolery, które obsługuje się poprzez polecenia ruchowe lub głosowe. Jest to możliwe dzięki specjalnym kamerkom (wyposażono w nie Xbox 360 oraz PlayStation 3) lub poprzez specjalne kontrolery, które zawierają czujniki ruchu. Kontrolery i sensory ruchu można zakupić pojedynczo lub w zestawach.

Ceny kontrolerów i sensorów ruchu zaczynają się od mniej niż 20 złotych. Wśród nich są rękawice bokserskie do konsoli Wii. Najdroższe kontrolery i sensory ruchu to wydatek nawet powyżej 200 złotych. Do producentów kontrolerów i sensorów ruchu zaliczyć można: BigBen Interactive, Kamikaze Gear, Microsoft, Nintendo, Sony, Logic3, MadCatz, Manta, Nitho.

Tagi kategorii: ruchu sensory, do gier ruchu sensor, kontrolery ruchu
^
No-cache: 0.9983 s. (IBM5-fcgi-2)