zamknij
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone

Bluetooth

O adapterach bluetooth

Bluetooth to nowoczesna, bezprzewodowa technologia komunikacji na krótkie odległości. Wykorzystywana jest ona do połączeń między takimi urządzeniami jak telefony komórkowe, smartfony, notebooki, komputery PC, klawiatury, myszki i im podobne. Aby jednak móc korzystać z tego rozwiązania, urządzenie musi albo posiadać wbudowany moduł Bluetooth, albo też być wyposażone w zewnętrzny adapter. Trzeba też pamiętać, że istnieją różne standardy bluetooth i nie każde urządzenie jest z każdym kompatybilne.

Trzy typy adapterów Bluetooth

Najpopularniejsze adaptery Bluetooth to te klasy 2. Dzięki nim nawiąże się bezprzewodową łączność na odległość wynoszącą do dziesięciu metrów. Starszy typ, klasa 3, pozwala na dziesięciokrotnie krótszy zasięg, zaś wersje najnowsze – typ 1 – zapewniają z kolei łączność na odległość aż stu metrów. Ze względu na przepustowość łącza Bluetooth dzieli się z kolei na wersje 3.0 (transfer do 2,4 MB/s), 2.0 (transfer do 2,1 MB/s), 2.0 z funkcją Enhanced Data Rate (transfer do 3,1 MB/s) oraz 3.1 (transfer do 5 MB/s). Oczywiście im wyższa przepustowość, tym cena adaptera jest odpowiednio wyższa.

Najtańsze z adapterów można kupić już od zaledwie kilku złotych za sztukę. Jednak chcąc mieć produkt z dużym zasięgiem i wysokim transferem trzeba się przygotować na ceny sięgające nawet ponad dwieście złotych. Wśród najpopularniejszych producentów adapterów Bluetooth można wymienić: 4World, Asus, AAB, Gembird, Sandberg, Belkin, Esperanza, Canon, Onkyo, Logitech, Media-tech, Samsung czy Smart Electronic.

Tagi kategorii: blutuf, blue tooth, blutooth
^
No-cache: 0.6519 s. (IBM5-fcgi-1)