zamknij
Wybierz zaznaczone

Drukarki fotograficzne

-6 produktów
Filtruj
Sortuj

Drukarki fotograficzne

O Drukarkach fotograficznych

Drukarki fotograficzne są rodzajami drukarek atramentowych lub laserowych, których przeznaczeniem jest przede wszystkim drukowanie zdjęć z aparatu cyfrowego. Większość drukarek fotograficznych potrafi dokładnie odtwarzać szczegóły obrazu nawet w jego ciemnych, niewyraźnych partiach. Przed zakupem grukarki fotograficznej należy się zastanowić, jakie parametry powinien mieć dobry sprzęt tego typu, aby odpowiadał oczekiwaniom użytkownikaoraz porównać ceny materiałów eksploatacyjnych potrzebnych do jego użytkowania.

Zastosowanie drukarek fotograficznych

Drukarki fotograficzne są niezbędne przede wszystkim w zakładach oraz studiach fotograficznych. Pozwalają na natychmiastowe drukowanie zdjęć okolicznościowych lub do dokumentów. Poza tym drukarek fotograficznych często używają fotografowie ślubni – dzięki temu uczestnicy uroczystości mogą otrzymać zdjęcia w bardzo krótkim czasie. Również coraz więcej punktów ksero jest wyposażonych w ten rodzaj drukarek – koszt ich jest niewielki, a drukowanie zdjęć stanowi dobre uzupełnienie dotychczasowej oferty. Także punkty usługowe specjalizujące się w wydrukach wielkoformatowych coraz częściej zaopatrują się w drukarki fotograficzne, dzięki czemu plakaty tam drukowane są wyższej jakości.

Drukarek fotograficznych używa się także wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie drukowanie plakatów, broszur czy ulotek. Tak więc korzystają z nich agencje reklamowe czy pracownie geodezyjne (do drukowania wysokiej jakości precyzyjnych map kartograficznych i geodezyjnych), a nawet supermarkety i domy handlowe (do tworzenia plakatów promocyjnych, informacji o obniżkach cen czy nowych produktach).

Rodzaje drukarek fotograficznych

Zaletą przystosowanych do wydruku zdjęć drukarek atramentowych jest niewątpliwie niska cena. Drukarki te mają lepsze parametry i funkcje niż zwykłe drukarki, a w dodatku są wyposażone w więcej kolorów tuszu. Wiele z nich umożliwia drukowanie zdjęć bez pośrednictwa komputera – wystarczy aparat podłączony przez kabel USB lub za pomocą podczerwieni.

Innym rodzajem drukarek fotograficznych są drukarki termosublimacyjne, czyli wykorzystujące ciepło do naniesienia barwnika na papier. To minilaboratorium fotograficzne pozwala na drukowanie zdjęć w doskonałej jakości. Niewątpliwą wadą drukarek termosublimacyjnych są jednak dość wysokie ceny.

Do drukowania zdjęć używa się również drukarek laserowych. Niestety jakość zdjęć uzyskanych w ten sposób znacznie odbiega od jakości uzyskanej za pomocą drukarek termosublimacyjnych czy atramentowych, dlatego te drukarki fotograficzne sąęsto spotykane.

Zalety drukarek fotograficznych

Dzisiejsze drukarki fotograficzne pozwalają na uzyskanie zdjęć niemal tak dobrych jak te z profesjonalnego zakładu fotograficznego. Ponadto większość z nich obsługuje wiele formatów papieru – od 10x15 do formatu A4. Niektóre z drukarek fotograficznych pozwalają na drukowanie zdjęć prosto z aparatu przez kabel USB lub podczerwień. Inne posiadają nawet gniazda na karty pamięci aparatów cyfrowych.

Część drukarek fotograficznych posiada niewielki ekran LCD, na którym można wyświetlać kolejne zdjęcia, przeglądać je, a nawet poprawiać ich jakość i retuszować. W dodatku można drukować obrazy fotograficzne bez marginesów.

Producenci drukarek fotograficznych

Na rynku dostępne są drukarki fotograficzne różnych producentów. Najpopularniejsi z nich to Brother, Canon, Mitsubishi, Polaroid czy Ricoh. Ich produkty to sprawdzone urządzenia drukujące zdjęcia wysokiej jakości. Należy jednak pamiętać, że nie oznacza to, że drukarki innych, mniej znanych firm, są gorsze.

Ceny drukarek fotograficznych

Najtańsze drukarki fotograficzne to kompaktowe urządzenia kosztujące od 200 zł. Im więcej funkcji posiada drukarka i im wyższa jest jakość zdjęć przez nią drukowanych, tym jej cena jest wyższa. Profesjonalne drukarki fotograficzne mogą kosztować nawet ponad 12 000 zł. Natomiast dobra drukarka, w której użytkownik może kontrolować kolor oraz prędkość i rozdzielczość wydruku to ceny już 2000 zł.

Tagi kategorii: Drukarka fotograficzna, drukarka foto, drukarek foto
^
No-cache: 0.6606 s. (IBM5-fcgi-2)