zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking innych urządzeń sieciowych

Inne urządzenia sieciowe

-4 587 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Inne urządzenia sieciowe

O innych urządzeniach sieciowych

W obecnych czasach każdy nowy dzień przynosi nowe technologie. W związku z tym pojawia się także coraz szersza gama urządzeń sieciowych, których wybór nie jest łatwy. Dlatego też warto dłużej zastanowić się nad tym, jakimi kryteriami należy kierować się kupując inne urządzenia sieciowe. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, aby kupione sprzęty miały wysoką ocenę jakości? Rzeczą, która nie wymaga wielkiego wysiłku, a może być bardzo pomocna podczas zakupów, jest porównanie cen innych urządzeń sieciowych.

Rodzaje innych urządzeń sieciowych

Inne urządzenia sieciowe można pogrupować w zależności od ich przeznaczenia. Są to między innymi wszelkiego rodzaju części zapasowe oraz bramki, obudowy i moduły sieciowe.

Do części zapasowych zaliczają się elementy (wszelkiego rodzaju części zamienne), które są kołem ratunkowym w razie awarii dotychczas działających. Są to między innymi zasilacze awaryjne, transmitery wideo, adaptery i kable USB.

Bramki sieciowe to urządzenia sieciowe, których przeznaczeniem jest łączenie sieci o różnych rozwiązaniach przekazywania danych (tzw. topologia logiczna). Wyróżnia się bramki VoIP (umożliwiające wykonywanie połączeń telefonicznych), bramki przeznaczone dla sieci WAN (obsługujące RIP, RIPv2, OSPF) czy bramki zabezpieczające (filtrujące treści, a w efekcie blokujące konkretne adresy URL).

Jeśli chodzi o obudowy sieciowe to jest to rodzaj innych urządzeń sieciowych, które stosuje się do uchronienia dysku przed uszkodzeniami. Spotyka się również obudowy sieciowe na napędy. Natomiast moduły sieciowe służą do bezpośredniej komunikacji z innymi urządzeniami (np. drukarkami).

Inne urządzenia sieciowe to także porty USB. Dzięki zgodności ze standardem Plug and Play, porty USB są zdatne do pracy w każdym typie sieci. W efekcie urządzenia można ze sobą łączyć na przykład w tzw. sieć o topologii drzewa, poprzez wykorzystanie do tego koncentratorów USB. Każde urządzenie, które jest podłączone do portu USB, komunikować będzie się z kontrolerem przy wykorzystaniu kanałów logicznych (może ich być do 32). Przykładem tego typu połączenia, związanego z wykorzystaniem wielu kanałów, jest kamera internetowa z mikrofonem i wyjściem słuchawkowym. Przy okazji omawiania portów USB, należy wspomnieć również o kartach zwiększających ilość portów USB w komputerach stacjonarnych i serwerach.

Karty sieciowe, w tym te bezprzewodowe (np. do telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray), to też istotne urządzenia sieciowe. W biurze czy domu równie potrzebne co one mogą okazać się również wszelkiego rodzaju multimedialne sprzęty, czyli na przykład piloty tradycyjne oraz innowacyjne, które działają na zasadzie podobnej myszy komputerowej. Piloty nowej generacji działają z dużych odległości, są łatwe i przyjemne w obsłudze.

Ładowarki oraz wszelkiego typu zasilacze są także przedstawicielami innych urządzeń sieciowych. Do najbardziej uniwersalnych należą ładowarki i zasilacze podłączane pod wejście USB. Dzięki nim można ładować różne urządzenia multimedialne, a jedynym obostrzeniem jest obecność portu USB.

Adaptery (antenowe, rozdzielacze telefoniczne), anteny o dużym wzmocnieniu (poprawiają zasięg i wydajność sieci bezprzewodowych wewnątrz i na zewnątrz budynków) oraz testery kabli sieciowych (w tym testery kabli światłowodowych) warto kupić w bardzo wielu codziennych sytuacjach. Przeznaczeniem testerów kabli sieciowych jest przede wszystkim wykrywanie uszkodzeń w instalacji kablowej. Tego typu urządzenia umożliwiają również stwierdzenie poprawności przeprowadzenia danej instalacji. Zazwyczaj są to sprzęty na baterie (ilość oraz rodzaj baterii podawane są przez producenta).

W przypadku kupowania innych urządzeń sieciowych, takich np. jak routery, należy określić architekturę sieci LAN. Umożliwia to kupno sprzętu, które będzie kompatybilne i sprawnie działające.

Ceny i producenci innych urządzeń sieciowych

Na rynku znajduje się wiele firm oferujących inne urządzenia sieciowe. Do czołowych producentów tych urządzeń należą między innymi: HP, Juniper, Netgear, Asus, APC, Belkin, Danitech, Devolo, Alvarion.

Jeśli chodzi o ceny, to najtańsze inne urządzenia sieciowe można dostać już w granicach 2 zł (kable, rozdzielacze telefoniczne, różnego rodzaju nakładki). Najdroższe inne urządzenia sieciowe to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Tagi kategorii: pozostałe sieciowe urządzenia, akcesoria pozostałe sieciowe, inne sieciowe urządzenia
^
No-cache: 2.4493 s. (IBM5-fcgi-1)