zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking obudów do komputerów

Obudowy do komputerów

-573 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Obudowy do komputerów

O obudowach do komputerów

Na pierwszy rzut oka wszystkie nowoczesne obudowy do komputerów mogą się wydawać takie same. Jednak po bliższym przyjrzeniu się trzeba stwierdzić, że poszczególne z nich różnią się nie tylko kolorystyką czy materiałem, z którego zostały wykonane (metal lub tworzywo sztuczne), ale też rozmiarami, kształtami i architekturą. Którą z nich powinno się kupić no posiadanego przez siebie komputera? O jakich danych technicznych obudów nie można w żadnym razie zapomnieć podczas dokonywania wyboru odpowiedniego modelu?

Czym różnią się poszczególne obudowy do komputerów?

Ze względu na kształt obudowy komputerowe dzieli się na tower i deskopt. Pierwsze z nich, zwane też wieżami, są dużo bardziej popularne i mają formę wąskiego, ale przy tym dość wysokiego prostopadłościanu. Wśród nich wyróżnia się takie podrodzaje jak mini tower (najmniejsza), midi tower (najbardziej klasyczna) oraz big tower (ma zastosowanie głównie w serwerach). Z kolei obudowy deskopt (leżące) są to płaskie i długie prostopadłościany, na których można postawić komputer. Są to konstrukcje starsze i dużo mniej funkcjonalne niż ich „wieżowi” następcy. Z kolei rozważając architekturę omawianych akcesoriów należy wymienić takie typy obudów jak NLX, ATX, AT, Mini-PC oraz najnowsze BTX.

Planując zakup najprostszych obudów komputerowych należy mieć w portfelu nawet mniej niż 30 zł. Rozbudowane obudowy serwerowe to natomiast wydatek rzędu 4 000 zł i więcej. Jest to wydatek niemały, ale zwraca się w postaci bardzo wysokiej oceny jakości i mnóstwa dodatkowych funkcjonalności. Najczęściej wybierani producenci obudów do komputerów to: Chieftec, Cooler Master, Modecom, Silverstone, Advance, Gigabyte, Zalman, Logic czy Eurocase.

Tagi kategorii: komputerowa obudowa, komputerowej obudowy, komputerowych obudów
^
No-cache: 1.0876 s. (IBM5-fcgi-1)