zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking tuszy do drukarek

Tusze do drukarek

-18 416 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Tusze do drukarek

O tuszach do drukarek

Tusze do drukarek to zasobniki wypełnione farbą drukarską, które za pomocą specjalnego mechanizmu elektronicznego przekazują tusz do głowicy drukarki. Zwane są one potocznie tuszami do drukarek i występują w różnych wariantach kolorystycznych – mogą więc drukować w skali odcieni szarości lub w pełnej palecie barwnej. Przed dokonaniem zakupu tych akcesoriów do drukarek korzystnie jest zrobić porównanie cen atramentów. Jest to łatwy sposób na znalezienie interesującego produktu, który dodatkowo nie wyczyści do spodu portfela kupującego. Połączenie porównania cen z oceną jakości atramentów poszczególnych firm będzie stanowiło komplet, dzięki któremu zrobi się zakup udany w 100%.

Jak kupić odpowiedni tusz do drukarek?

Asortyment atramentów, jakim dysponują sklepy, jest bardzo zróżnicowany. Dzieli się je przede wszystkim na oryginalne materiały eksploatacyjne, które przewyższają swoją ceną, popularne zamienniki. Zaletą zamienników, która zachęca wielu do ich zakupu, jest niska cena. Zanim jednak zdecyduje się o kupnie zamienników, powinno się określić swoje priorytety. Jeśli będzie to druk tylko i wyłącznie na użytek własny, zamienniki zazwyczaj sprawdzają się świetnie. Przed zakupieniem zamiennika należy pamiętać, by określić jego kompatybilność z drukarką. Nie jest to trudne, gdyż zazwyczaj firmy oferujące zamienniki informują o modelach sprzętów, w których produkt będzie sprawnie działał.

Jeżeli natomiast zależy nam na wysokiej jakości wydruku (np. drukowanie zdjęć studyjnej jakości) oraz żywych, odpornych na czynniki zewnętrzne (promienie UV, wodę) kolorach, lepszym wyborem będzie inwestycja w oryginalne atramenty. Wiąże się to z wyższą ceną produktu, ale wraz ze wzrostem ceny wzrasta jakość.

Trzecią kategorię atramentów stanowią zestawy do napełniania (regeneracji). Można tego dokonać samodzielnie bądź za pośrednictwem specjalnych punktów. Ideą ponownego napełniania tuszów jest coraz powszechniejsza dbałość o środowisko. Jednak należy pamiętać, że regenerowany atrament, zwłaszcza ten samodzielnie napełniony, może posiadać niską ocenę jakości.

Kupując atramenty należy też zwrócić uwagę na ich parametry, czyli wydajność kasety atramentów, pojemność tuszów oraz ich wagę. Producenci określają też to, jak dużo stron A4 będzie można wydrukować przy pomocy jednego zasobnika. Ilość ta zazwyczaj podawana jest dla 5-procentowego pokrycia kartki. Wartość tego parametru, w zależności od rodzaju materiału eksploatacyjnego, może wynosić np. kilkaset stron, choć może ich być też znacznie więcej. W domu sprawdzają się tusze tańsze, które umożliwiają drukowanie dokumentów tekstowych i podstawowej grafiki. W biurach natomiast lepsze będą atramenty droższe, które gwarantują dużo lepszą jakość wydruków.

Rodzaje atramentów

Wyróżnia się dwa główne rodzaje atramentów: pigmentowe i barwnikowe (rozpuszczalnikowe).

Atramenty pigmentowe charakteryzują się trwałym, wyrazistym nadrukiem, który jest odporny na działanie upływającego czasu i czynników zewnętrznych. Idealnie nadają się do drukowania wszelkiego rodzaju biletów wizytowych, dyplomów i tym podobnych dokumentów.

Alternatywą dla tuszów pigmentowych są atramenty barwnikowe (rozpuszczalnikowe). Charakteryzują się one niższą ceną niż te pigmentowe. Co za tym idzie, ich jakość jest zazwyczaj słabsza. Atramenty barwnikowe są bardziej podatne na działanie upływającego czasu (w efekcie blakną, a wydruk staje się mało atrakcyjny). Zaletą ich jest jednak fakt, że są stosunkowo tanie i istnieje większa możliwość mieszania kolorów.

Mówiąc o kolorach należy wspomnieć także o tym, że wyróżnia się atramenty czarne (monochromatyczne), cyan, magenta, żółte (znane jako CMYK) oraz tusze kolorowe. Zakup jednego z nich zależy wyłącznie od tego, co będzie się drukować

Ceny i producenci atramentów

Próbując ustalić ceny atramentów, należy stosować się do podziału na kategorie. Atramenty oryginalne to najlepsza jakość, a co za tym idzie, wysoka cena. Wartość cenowa poszczególnych atramentów uzależniona jest w dużej mierze od producenta. Najtańsze oryginalne atramenty klasyfikują się na poziomie 50 zł, a najdroższe, renomowanych firm, to wydatek rzędu nawet 2 000 zł. Producenci coraz częściej oferują także zestawy combo (dwupaki). Ich ceny są bardziej atrakcyjne, dlatego też warto zainteresować się tym rodzajem opakowań.

Do czołowych producentów atramentów należą między innymi takie firmy jak, HP, Accura, Black Point, Conrad, Fullmark, Fullprint, LG, Brother, Epson, Lexmark, Canon, Pelikan, Philips.

Tagi kategorii: atramentowy tusz, atramentowe tusze, tusz
^
No-cache: 1.8527 s. (IBM5-fcgi-2)