zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking garniturów
Denley.plPróchnikZalando
Zobacz następne

Garnitury

O garniturach

W każdej męskiej szafie powinien znaleźć się przynajmniej jeden porządny, dobrze dobrany garnitur. Przyda się on podczas uroczystości rodzinnych, oficjalnych, firmowych wyjść czy innych ważnych okazji. Pytanie tylko: jak kupować dobre garnitury? Na co zwracać uwagę przy ich doborze? Jakie kroje, kolory i wzory garniturów są obecnie najpopularniejsze?

Czym powinny charakteryzować się dobre garnitury?

Biorąc pod uwagę to, z ilu elementów składają się dane garnitury, wyróżniamy modele dwu- i trzyczęściowe. Pierwsze to komplety złożone z marynarki i spodni, zaś drugie mają dodatkowo kamizelkę. Patrząc natomiast pod kątem przeznaczenia omawiana odzież dzieli się na wizytową (biznesową), ślubną oraz sportową. Garnitury wizytowe zazwyczaj mają spodnie z nogawkami prostymi oraz marynarkę taliowaną bądź prostą. Szyje się je z elanowełny lub wełny.

Na ślub wybiera się najbardziej eleganckie, taliowane garnitury, uszyte z wełny z dodatkiem różnorodnych wysokiej jakości włókien (np. jedwabiu). Modele sportowe są natomiast zdecydowanie bardziej nieformalne i można w nich chodzić zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach półoficjalnych. Ich spodnie i marynarka nie muszą mieć jednakowego koloru, kieszenie mogą mieć nietypowe wymiary, klapy marynarki być na przykład spiczaste, a na całej powierzchni mogą też pojawić się mniejsze lub większe naszywki.

Znani producenci garniturów to między innymi marki: Hugo Boss, Pierre Cardin, Próchnik, Pawo, Pawis, Prada, Soho, Recman, Mexx, Jack & Jones, Guess. Ceny ich produktów zaczynają się od około 200-300 zł, a kończą na około 3 000 zł.

Tagi kategorii: garnitury, garnitur, garnitury męskie
^
Cache: 0.0162 s. (IBM5-fcgi-2)