zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone

Kalesony

-286 produktów
Filtruj
Sortuj
PuregreenZalando
Zobacz następne

Kalesony

O kalesonach męskich

Dzięki nowoczesnym kalesonom mężczyźni nawet w mroźne dni będą czuć się komfortowo, nie przemarzną i na długo utrzymają ciepłotę ciała. Zniwelują również możliwość zachorowania i odmrożenia nóg. Przed zimą warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie kalesony męskie. W wyborze pomoże zapewne porównanie cen i ofert producentów kalesonów męskich.

Rodzaje kalesonów męskich

Kalesony męskie można podzielić na zwykłe i termoaktywne. Pierwsze przeznaczone są do użytku codziennego i wykonane są z powszechnie znanych oraz dostępnych materiałów, takich jak np. bawełna. Drugie sprawdzą się w czasie aktywności na świeżym powietrzu. Takie kalesony wytwarzane są z wełny lub sztucznych materiałów. Doskonale utrzymują ciepło i odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Poza tym są antybakteryjne oraz antystatyczne. Dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest przebywanie na dworze przed długi czas.

Kalesony męskie termoaktywne są zwykle bardziej dostosowane do anatomii człowieka. Okolice pachwin i zgięć kolan lepiej odparowują pot raz są cieńsze. Natomiast na przykład na udach lub innych podatnych na zmarznięcia partiach ciała stosuje się grubszy, a także bardziej izolujący materiał. Takie rozwiązania pozwalają chronić newralgiczne punkty przed zimnem, ale też przegrzaniem.

Materiały, z których wykonuje się kalesony męskie

Do produkcji kalesonów męskich używa się materiałów naturalnych takich jak bawełna, wełna, ale też sztucznych na przykład elastanu, nomexu, poliamidu, wiskozy czy poliestru. Aby bielizna była wytrzymała i elastyczna często łączy się oba typy tkanin.

Kalesony z bawełny będą odpowiednie na dni, kiedy temperatura nie przekroczy – 10° C. Z kolei kalesony męskie wykonane z wełny, zwłaszcza z futra owiec merynosów, mogą być noszone nawet do - 20° C. Dodatkowo mają świetne właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, a także odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Dobrze, jeśli kalesony męskie tworzy się też z dodatkiem materiału antybakteryjnego jakim są na przykład włókna srebrnej nici, co znacznie niweluje zapach potu. Bielizna wykonana wyłącznie ze sztucznych materiałów przeznaczona jest głównie dla osób jeżdżących na nartach, łyżwach lub chodzących po górach.

Na osobny komentarz zasługują kalesony z nomexu. Opatentowane prze firmę DuPont kalesony przeznaczone są głównie dla kierowców rajdowych. Dzięki temu, że mają dużą odporność mechaniczną i termiczną, w czasie ewentualnego wypadku oraz zapalenia samochodu chronią przed ogniem, a także zranieniami. Mają jednak jedną poważną wadę. Kalesony męskie z nomexu są bardzo drogie.

Jak wybrać kalesony męskie?

Kalesony męskie powinny odpowiednio ogrzewać nogi i być niewidoczne pod ubraniem. Poza tym warto przymierzyć kalesony męskie przed ich kupnem. Te w odpowiednim rozmiarze będą zaczynały się w pasie, a kończyły poniżej kostki. Oczywiście nie mogą opinać ciała, ale muszą do niego lekko przylegać i pozwalać na swobodne ruchy nogami. Zbyt luźne kalesony spowodują szybką utratę ciepła, co w konsekwencji przyczyni się do błyskawicznego zmarznięcia.

Jeśli chodzi o budowę to standarowe kalesony męskie posiadają zamykany rozporek. W nogawkach, tuż przy kostkach, powinny znajdować się ściągacze zabezpieczające przed ich podwijaniem. W górnej części również nie powinno zabraknąć gumki lub innego elementu mocującego, lecz nie powinien on być zbyt ciasny.

Ceny i producenci kalesonów męskich

Najpopularniejsze kalesony bawełniane można kupić już za 10 zł. To niewygórowana cena za ciepło, które może dać bielizna tego typu. Za najwyższej jakości kalesony męskie wykonane z sztucznych tkanin zapłaci się niestety nawet ponad 700 zł. Za bieliznę, która w składzie ma zarówno naturalne, jak i włókna nienaturalne kupi się za około 30 zł. Oferta kalesonów jest bardzo szeroka i zróżnicowana cenowo. Przed kupnem kalesonów męskich dobrze porównać wady i zalety poszczególnych modeli, a także sprawdzić z jakich materiałów są wykonane.

Wśród znanych producentów kalesonów męskich należy wymienić między innymi firmy Sparco, Henderson, Cornette lub Craft. Każdy z nich dba o wysoką jakość swoich produktów oraz stosuje w nich zaawansowane technologicznie tkaniny.

Tagi kategorii: Getry i kalesony męskie, kalesony, kalesony męskie
^
No-cache: 1.367 s. (IBM5-fcgi-1)