zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking krawatów i muszek

Krawaty i muszki

-1 282 produkty
Filtruj
Sortuj
PróchnikWittchentxm.plZalando
Zobacz następne

Krawaty i muszki

O Krawatach i muszkach

Krawat lub muszka jest podstawą eleganckiego stroju u mężczyzny. Są one wyznacznikiem klasy i stylu, dlatego też cena nie jest ich głównym wyznacznikiem. Wybór między krawatem a muszką zależy jedynie od gustu i upodobań mężczyzny lub jego kobiety.

Krawat może być wykonany z różnych materiałów. Te najlepsze, ale i najdroższe szyje się z jedwabiu. Nieco tańsze są krawaty z wełny, skóry, lnu, tweedu, kaszmiru czy materiałów syntetycznych. W zależności od materiału wykonania, krawaty różnią się jakością, odpornością na gniecenie i innymi właściwościami.

Dobrze dobrany krawat powinien sięgać swoją długością do górnej krawędzi paska od spodni. Z kolei szerokość krawata zależy głównie od postury mężczyzny. Wąskie krawaty, tzw. śledzie, pasują wyłącznie szczupłym mężczyznom. Standardowe krawaty o szerokości 8-8,5 cm są odpowiednie dla panów każdej wagi. Z kolei najszersze są przeznaczone wyłącznie dla tęgich mężczyzn.

Kolor krawata zwykle dobiera się w zależności od koszuli i garnituru. Mężczyźni są najczęściej zwolennikami kontrastowego zestawienia, np. czarny krawat do białej koszuli. Najłatwiej dobrać gładki materiał, w przypadku wzorów (kratka, prążki) najlepiej poradzić się sprzedawcy lub kobiety.

Muszki uznaje się za nieco bardziej ekstrawaganckie niż krawaty, niemniej mają wielu swoich zwolenników. Nosi się je zwykle do smokingu (mucha czarna lub bordowa), fraka (wyłącznie mucha biała) lub garnituru.

Tagi kategorii: Krawaty męskie, i Krawaty muszki, krawaty
^
No-cache: 1.3434 s. (IBM5-fcgi-2)