Kurtki sportowe damskie

Kurtki sportowe damskie

2 112 produkty
Kurtki sportowe damskie

Kurtki sportowe damskie

O kurtkach sportowych damskich

Każdy sportowiec lub chociażby osoba aktywna fizycznie wie, co to znaczy dobra ochrona przed wiatrem i zimnem. Jeśli w chłodniejsze dni zamierzamy biegać, jeździć na rowerze itp., konieczne okaże się zaopatrzenie się w kurtkę sportową. Kobiety, które preferują zajęcia sportowe, mogą wybierać spośród kurtek sportowych damskich oferowanych przez większość producentów zajmujących się produkcją sprzętu sportowego. Zapoznanie się podstawowymi cechami, jakie mają kurtki sportowe damskie,  i porównanie ich cen pomoże wybrać tę, która będzie nam służyła latami.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurtki sportowe damskie?

Konstrukcja kurtek sportowych przeznaczonych dla kobiet nie różni się znacząco od tych przeznaczonych dla mężczyzn. Poza oczywiście krojem i kolorystyką bardziej dopasowaną do kobiecej figury główne elementy występują w obu rodzajach kurtek sportowych. Przy okazji zakupu kurtki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów, które mogą mieć wpływ na komfort noszenia kurtki sportowej.

Istotna jest ilość i umiejscowienie kieszeni. Najczęściej o tym, jak wiele kieszeni ma kurtka sportowa damska, decyduje dyscyplina sportu, jaką zamierzamy uprawiać. Przykładowo kurtki przeznaczone na stok narciarski powinny mieć kieszenie rozmieszczone tak, by można było wygodnie przechowywać karnet, telefon i inne tego typu rzeczy. W przypadku kurtek sportowych do biegania lub jazdy na rowerze przydatny będzie zamek błyskawiczny biegnący przez całą długość kurtki tak, by dodatkowo można było regulować temperaturę ciała.

W zachowaniu odpowiedniej temperatury pomocne okażą się też specjalne wywietrzniki. Wszyte na przykład pod pachami będą współpracować z dobrej jakości materiałem w odprowadzaniu potu, dzięki czemu kurtka będzie bardziej oddychająca, a przez to lepiej spisze się w ekstremalnych temperaturach.

Bardzo istotne jest też z jakiego materiału wykonana jest kurtka sportowa damska. Praktycznym rozwiązaniem jest stosowanie materiałów wodoodpornych. Przyjmuje się, że materiał jest nieprzemakalny jeśli wytrzymuje obciążenie 3000 mm słupa wody. Kurtka sportowa najczęściej jednak składa się z kilku warstw: podszewki, wyściółki i warstwy zewnętrznej. Warto sprawdzić z jakich tkanin wykonane są wszystkie warstwy. Jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, gwarantujących długie lata korzystania z kurtki sportowej jest nylon, który w przeciwieństwie do popularnego poliestru jest jednak zdecydowanie droższy i przez to cena sportowej kurtki damskiej wykonanej z dobrej jakości materiałów też wzrasta.

Podobnie wysoką oceną jakości cieszy się membrana Gore-Tex, która stosowana jest w wielu rodzajach sportowej odzieży, nie tylko kurtkach. Gwarantuje ona bardzo dużą wytrzymałość, przy zachowaniu zalety oddychania. Jest to jednak materiał drogi, często kurtki z niego wykonane kosztują więcej niż 1000 zł. Odzież wykonana z tego materiału bardzo często posiada wieloletnią lub nawet dożywotnią gwarancję, co zapewnia, że raz poniesiona inwestycja powinna się opłacić.

W kurtkach sportowych damskich przydatne są też dodatkowe wzmocnienia, na przykład na łokciach. W przypadku sportów ekstremalnych lub intensywnego wysiłku materiał kurtki i szwy narażone są na dodatkowe naprężenia, dlatego zastosowanie w newralgicznych miejscach dodatkowych materiałów wzmacniających może uchronić nas przed szybką koniecznością wymiany kurtki na nową.

Przydatną funkcją kurtki sportowej damskiej jest też możliwość rozłączenia poszczególnych warstw tak, by miała ona zastosowanie nie tylko w określonej porze roku. Dzięki możliwości odpięcia rękawów będziemy mogli zrobić z kurtki wygodną kamizelkę, praktyczną w miesiącach wiosennych i jesiennych. Poprzez możliwość odpięcia warstwy środkowej (ocieplacza znajdującego się najczęściej pomiędzy wodoodporną warstwą zewnętrzną a podszewką) możemy też uzyskać odpowiednią na miesiące letnie wiatrówkę.

Ceny kurtek sportowych damskich

Zaletą wymienionych cech kurtek sportowych damskich jest z pewnością fakt, że znacznie podnoszą one jakość tego typu odzieży.Jeśli zwrócimy uwagę na przynajmniej kilka parametrów: jakość materiału, wywietrzniki czy ilość warstw, wtedy wzrosną szanse, że nasza kurtka będzie miała wszechstronne zastosowanie. Im więcej jednak nowoczesnych rozwiązań, tym cena kurtki sportowej damskiej wyższa.

Egzemplarze, które poradzą sobie z uprawianym przez nas sportem, na przykład narciarstwem lub joggingiem, osiągają ceny 500 zł i wyższe. Paniom, które poszukują dla siebie kurtki sportowej ze względu na wygodę jej noszenia, można zaproponować rozwiązania nieco tańsze. Bez względu na potrzeby w ofercie firm takich jak Campus, Alpinus, Berghaus czy Burton z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Tagi kategorii: damskie Kurtki sportowe, damska kurtka sportowa, damskie kurtki sportowe
Cache: 0.0146 s. (IBM5-fcgi)