Obrazki święte

215 produktów
Obrazki święte

Obrazki święte

O obrazkach świętych

Obrazki święte to bardzo ważne przedmioty dla osób religijnych. Ich obecność przypomina bowiem o tym, że dany święty cały czas jest między nami i nad nami czuwa. Mając w pokoju obrazek z konkretną postacią łatwiej jest też się modlić przez jej wstawiennictwo. Na rynku jest jednak tak wiele wspomnianych obrazków, że nieraz nie wiadomo, który kupić. Najczęściej wyznacznikiem jest tu zobrazowany święty, ale na decyzje zakupową wpływać może także cena i materiał, z którego został wykonany produkt.

Obrazki święte – czym kierować się przy ich zakupie?

Postaci, które najczęściej pojawiają się na obrazkach świętych, to Jezus Chrystus i Maryja z dzieciątkiem. Można również kupić obrazki przedstawiające całą Świętą Rodzinę, aniołów (zwłaszcza Anioła Stróża), Ostatnią Wieczerzę, papieża Jana Pawła II, Mojżesza i wielu innych świętych osób. Wiele z obrazków świętych to ryngrafy, które wytłaczane są na metalowych płytkach przytwierdzanych następnie do desek. Bardzo ładnie wyglądają też zarysy postaci wyryte w szklanej bryle. Najbardziej klasyczne obrazki to natomiast te malowane lub nadrukowywane na płótnie.

Ceny obrazków świętych mogą być dość niskie, alei stosunkowo wysokie. W zależności od wymagań i zasobności portfela zapłaci się od kilkudziesięciu złotych do nawet zdecydowanie ponad tysiąca złotych. Firmy, w których znajdzie się obrazki święte, to między innymi CrystalJulia, Mida Argenti, Primo Piano, Sovrani Italiano czy Valenti & Co.

Tagi kategorii: obrazki święte, obrazek święty
No-cache: 1.5016 s. (IBM5-fcgi)