zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking plecaków

Plecaki

-9 285 produktów
Filtruj
Sortuj
ANSWEAR.comeobuwie.ple-Sizeer.comZalando
Zobacz następne

Plecaki

O plecakach

Plecaki i torby miejskie nie służą już tylko do podróżowania. Obecnie zakres ich zastosowania wzrósł. Dziś plecaki i torby miejskie służą do codziennego noszenia, są bardzo wygodne i zwiększają możliwość podróży różnymi środkami transportu. Dodatkowo są niezwykle pakowne. Przed zakupem plecaka bądź torby miejskiej warto dowiedzieć się więcej o ich zastosowaniach i rodzajach. Przydatne może również okazać się porównanie cen tych produktów.

Rodzaje plecaków

Plecaki można podzielić w kilku kategoriach. Jedną z nich jest rozgraniczenie plecaków ze względu na płeć osoby, która będzie go nosiła. Niektóre modele są specjalnie dostosowywane dla kobiet, mężczyzn bądź dzieci. Ma to głównie związek z ich wielkością oraz ciężarem. Plecaki kobiece są mniejsze i mają mniejszą pojemność niż plecaki męskie. Plecaki dziecięce są specjalne przystosowane z myślą o możliwościach dzieci, to oznacza że są mniejsze i nie obciążają dziecięcego kręgosłupa. Zdarzają się także plecaki oznaczone jako unisex.

Plecaki różnią się między sobą także pojemnością i przeznaczeniem. Plecaki miejskie są doskonałe do użytku codziennego. Posiadają nie duże rozmiary, mają kilka kieszeni, często ciekawy design. Obecnie coraz więcej miejskich plecaków posiada specjalne komory na laptopa, wiele także ma wyjście na słuchawki. Plecaki miejskie ze względu na to, że są często używane powinny być solidnie wykonane i bardzo wytrzymałe. Z reguły pojemność plecaka miejskiego nie przekracza 30-40 litrów.

Plecaki transportowe różnią się nieco od plecaków miejskich. Ich głównym zadaniem jest transportowanie wielu przedmiotów – dlatego też, taki plecak powinien być solidny i wytrzymały. Takie plecaki mogą mieć pojemność od 50 do nawet 100 litrów. Dzięki specjalnym klamrom, w które powinien być wyposażony plecak, swobodnie można do nich doczepić śpiwór, karimatę czy namiot, często potrzebne w podróży. Plecaki transportowe powinny posiadać wielopoziomową możliwość regulacji szelek, które wpływają na obciążenie barków. Warto także zwrócić uwagę czy plecaki transportowe, które są często używane jako turystyczne i wycieczkowe, posiadają wewnętrzny stelaż, pas biodrowy oraz zewnętrzne kieszenie.

Ostatnim typem plecaków są plecaki specjalne, przeznaczone na niezwykłe okoliczności. Są to między innymi plecaki na kółkach (często wybierane przez rodziców małych dzieci, aby łatwiej było im prowadzić plecak), plecaki dla narciarzy (z większa ilością wzmocnień), plecaki dla alpinistów (wiele posiada specjalne poduszki, które mogą pomóc w momencie zejścia lawiny), plecaki dla deskorolkarzy (ze specjalnym miejsce na przypięcie deskorolki bądź ochraniaczy), plecaki wspinaczkowe czy do biegania.

Rodzaje toreb miejskich

Torby miejskie mogą mieć różne przeznaczenia: do noszenia na co dzień, do użytku sportowego, a także jako torby na sprzęt, np. na laptopa. Torby miejskie mogą być jedno bądź kilku komorowe. Torby miejskie nie mają imponujących pojemności, z reguły większość z nich ma pojemność do 25 litrów. W pełni wystarcza to do użytku codziennego, bądź stosowania jako bagaż podręczny, na przykład w samolocie. Kupując torbę miejską warto zwrócić uwagę na to, w co jest ona wyposażona oraz z jakiego materiału została uszyta. Jednokomorowe torby często posiadają organizery wewnętrzne, kieszenie na dokumenty czy inne akcesoria. Decydując się na torbę warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada ona regulowaną taśmę na ramię bądź krótką rączkę, która może być przydatna w podróży. Wielokomorowe torby ważne aby posiadały więcej przegródek na dokumenty. Z reguły posiadają one także boczne kieszonki. Im większa torba, tym lepsze szelki powinna ona mieć. Dzięki prostej budowie szelek oraz ich wzmocnieniu można lepiej rozłożyć ciężar torby, co pozwoli odciążyć kręgosłup.

Ceny oraz producenci plecaków i toreb miejskich

Dobry plecak bądź torba miejska, to inwestycja na lata. Nie wychodzą one z mody, są poręczne i funkcjonalne, dlatego warto na nich nie oszczędzać. Najtańsze są worki jednokomorowe, które kosztują od 4,40 zł. Są one doskonałe do przechowywania butów lub odzieży sportowej. Najdroższe są skórzane torby, których cena może przekraczać nawet 1500 złotych.

Producenci toreb i plecaków miejskich, to między innymi: Caribee, Dakine, Nike, Adidas, Billabong, Campus, Diesel, Eastpak, Jansport, Umbro, Vans.

Tagi kategorii: plecaki, plecak
^
Cache: 0.0256 s. (IBM5-fcgi-1)