T-shirty damskie

12 135 produktów
T-shirty damskie

T-shirty damskie

O T-shirtach damskich

T-shirty damskie to nieodłączna część kobiecego ubioru o każdej porze roku. Mogą mieć one różne rodzaje krojów, długości rękawów czy stylów. To, jaki t-shirt damski się kupi, zależy przede wszystkim od tego, w jakich sytuacjach będzie się go zakładało. Parametr ten wpływa na ocenę jakości poszczególnych t-shirtów damskich. Jednak wraz z poznaniem rodzajów, warto również zrobić porównanie cen t-shirtów damskich, dzięki któremu kupi się zarówno tanią, jak i wygodną koszulkę.

Rodzaje t-shirtów damskich

Zastanawiając się nad tym, jakie koszulki damskie kupić, warto prześledzić to, jakie rodzaje t-shirtów dostępne są na rynku. Podstawowy podział t-shirtów to ten na t-shirty będące elementem bielizny, t-shirty sportowe oraz t-shirty zaliczane do bluzek.

T-shirty używane jako bielizna powinny być wykonane głównie z naturalnych materiałów, przede wszystkim z naturalnej, oddychającej bawełny lub mikrofibry. Może ona jednak zawierać niewielkie dodatki innych włókien, które podniosą elastyczność koszulki. Dokonując zakupu tego rodzaju t-shirtu można wybierać spośród modeli mniej lub bardziej obcisłych, które mają długie lub krótkie rękawy bądź cienkie ramiączka. T-shirty bieliźniane zazwyczaj mają jednolity kolor i pozbawione są większych nadruków. Mogą mieć natomiast ozdobne aplikacje i koronki.

T-shirty sportowe to przede wszystkim koszulki termoaktywne, które uszyte są z syntetycznej, polipropylenowej tkaniny. Charakteryzuje się ona znakomitym przepuszczaniem powietrza oraz tym, że schnie o wiele szybciej niż bawełna, co będzie przydatne zwłaszcza przy intensywnym wysiłku obecnym na przykład podczas chodzenia po wymagających, górskich szlakach. Zależnie o d pory roku można wybrać t-shirty sportowe o różnych grubościach. Latem zdecydowanie lepiej sprawdzą się te z krótkim rękawem, zrobione z cienkiego materiału, zaś zimą, kiedy to potrzebna jest dodatkowa warstwa termiczna, lepiej wybrać grube koszulki.

Innym rodzajem t-shirtów sportowych są tak zwane bokserki. Są to krótkie t-shirty damskie wykonane z tworzyw sztucznych, które utrzymują się na ramiączkach. Są one bardzo obcisłe, dzięki czemu niejednokrotnie mogą zastąpić stanik, utrzymując biust równie dobrze co on. Największe zalety tego rodzaju t-shirtów to wysoka przepuszczalność potu oraz to, że idealnie nadają się do ćwiczeń wykonywanych w gorących warunkach, kiedy to chciałoby się mieć na sobie jak najmniej materiału.

T-shirty zaliczane do bluzek to bodaj najbogatsza grupa t-shirtów. Ich kroje są zróżnicowane, dlatego łatwo je dopasować do mniej i bardziej oficjalnych sytuacji. Różne są także materiały używane do szycia t-shirtów typu bluzka. Mogą być one w przeważającej części sztuczne lub naturalne, ale też mogą być połączeniem obu tych typów włókien. Aby jak najbardziej zachęcić kobiety do zakupu t-shirtów, producenci tworzą coraz to ciekawsze rozwiązania w nich obecne. W t-shirtach damskich typu bluzka spotka się więc między innymi suwaki, nadruki, naszywki, hafty, ozdobne aplikacje, rękawy i ramiączka różnego typu, różne rodzaje dekoltów (okrągłe, łódki, serki, amerykańskie, karo, hiszpańskie, sercowate czy asymetryczne), paski oraz inne dodatki, których celem jest uatrakcyjnienie wyglądu tak koszulki, jak i kobiety ją noszącej.

Ceny i producenci t-shirtów damskich

Ze względu na tak wielką różnorodność, jaką spotyka się wśród t-shirtów damskich, ich ceny są bardzo zróżnicowane. Trzeba jednak zaznaczyć, że ceny t-shirtów damskich zależą przede wszystkim od takich parametrów jak materiał użyty do ich wykonania oraz ilość ozdobnych dodatków, które znajdują się na koszulce. Porównanie cen t-shirtów damskich pokazuje, że najtańsze modele, cechujące się podstawową oceną jakości, można kupić już za około 5 zł. Jeśli jednak woli się wybrać koszulkę o najwyższej ocenie jakości, która z pewnością posłuży przez bardzo długi czas, wtedy należy liczyć się z wydatkiem nawet powyżej 700 zł.

Jeśli chodzi o producentów t-shirtów damskich, to jest ich również bardzo wielu. Wśród najpopularniejszych firm działających w tej branży należy wymienić przede wszystkim: Reserved, Adidas, Nike, Reebook, Roxy, Gatta, Umbro, Anvil czy Etnies. Lista ta oczywiście nie jest zamknięta. Aby kupić dobry t-shirt damski można bowiem przejrzeć także opisy ofert innych firm, wśród których zapewne również znajdzie się ciekawe rodzaje t-shirtów damskich.

Tagi kategorii: damskie T-shirty, damski T-shirt, damski tshirt
No-cache: 0.8428 s. (IBM5-fcgi)