zamknij
Pokaż tylko
Kolor
Wybierz zaznaczone
Ranking toreb i wózków na zakupy

Torby i wózki na zakupy

-3 270 produktów
Filtruj
Sortuj
GaleriaLimonka.plGarneczki.plPozorski TradeZalando
Zobacz następne
Torby i wózki na zakupy

Torby i wózki na zakupy

O torbach i wózkach na zakupy

Torby i wózki na zakupy mogą się okazać bardzo pomocne podczas robienia zakupów, ale mogą też utrudnić zadanie. Źle dobrane, niewygodne mogą sprawiać, że ciężar produktów będziemy odczuwać zdecydowanie bardziej. Wbrew pozorom znalezienie najlepszych toreb i wózków na zakupy nie jest sprawą prostą. Warto zatem zapoznać się z najważniejszymi ich parametrami, co pozwoli ustrzec się przed nietrafionymi decyzjami. Porównanie cen teorb i wózków na zakupy to także ważna czynność przed wybraniem odpowiedniego produktu

Wózki na zakupy

Wózki na zakupy stosowane są często przez osoby starsze. Transportowanie zakupów przy pomocy tych przedmiotów jest prostsze i mniej obciążające. Jeśli nie dysponujemy samochodem lub często robimy duże zakupy, wtedy również warto rozważyć zakupienie wózka. Dobre wózki i torby na zakupy powininny być wykonane z trwałych elementów. Nie chodzi tu tylko o materiał, z którego wykonana jest torba wózka. Tak samo istotne jest to, czy solidnie prezentują się kółka, stelaż i uchwyt wózka na zakupy. Poświęcenie odrobiny uwagi na przestudiowanie ewentualnych zalet i wad wózków na zakupy wyeliminuje niepożądane przygody, na przykład możliwość stracenia kółka na zbyt wysokim krawężniku lub ból pleców spowodowany przez złe dobranie rozmiaru wózka.

Torba wózka na zakupy – praktycznym rozwiązaniem jest, kiedy wózek posiada jedną główną torbę oraz kilka mniejszych kieszeni i przegród. Pozwoli to wygodnie spakować, a potem rozpakowac zakupy. Dodatkowo produkty nie będą się gniotły, a ciężar będzie rozłożony bardziej równomiernie. Materiał, z jakiego torba wózka jest wykonany, powinien być gruby. Najlepiej też jeśli torba ma powłokę wodoodporną – wtedy w deszczu nie trzeba się będzie martwić, że niektóre produkty zmokną.

Kółka – najlepiej, jeśli wykonane są z tworzyw sztucznych otoczonych gumą lub kiedy są pompowane. Im większe są kółka, tym oczywiście lepiej. Nie poleca się jednak kółek piankowych, gdyż jest to materiał podatny na uszkodzenia, w związku z czym wózek na zakupy wyposażony w kółka piankowe najprawdopodobniej będziemy musieli szybko wymienić. Transport zakupów w przypadku kółek piankowych również będzie mniej komfortowy. Warto też zwrócić uwagę na sposób zamocowania kółek do wózka – lepiej jeśli kółka dokręcone są do specjalnych łożysk niż bezpośrednio do osi wózka.

Stelaż – powinien być jednoczlekki i stabilny jednocześnie. Wyginające się pręty z pewnością przysporzą wiele trudności, zaś kilkukilogramowe stelaże mogą się okazać zbyt ciężkie.

Uchwyt wózka – w tym przypadku nie liczy się tak bardzo materiał, w którego uchwyt jest wykonany, ale jego długość. Optymalnym rozwiązaniem jest uchwyt teleskopowy, który można regulować – zbyt długi uchwyt spowoduje, że wózek będziemy ciągnąć daleko za swoimi plecami – co może stanowić problem, jeśli będziemy zmuszeni manewrować wózkiem w tłumie. Zaś za krótki uchwyt oznacza konieczność schylania się – dłuższa podróż z takim wózkiem może się okazać szkodliwa dla zdrowia.

Torby na zakupy

Torby na zakupy coraz częściej wypierają jednorazowe torebki foliowe. Z jednej strony jest to wynik rozwijającego się ekologicznego sposobu myślenia, z drugiej ma to swoje praktyczne zastosowanie. Torby na zakupy – trwałe, wykonane z wytrzymałych materiałów, a coraz częściej też po prostu ładne - można w przeciwieństwie do jednorazówek stosować wielokrotnie. Często torby na zakupy można zwinąć i schować, dzięki czemu będzie się je miało ze sobą zawsze pod ręką. Odpowiednio wykonane torby – na przykład z szerokimi rączkami – pozwolą też zminimalizować ciężar zakupów.

Inne ważne parametry wózków i toreb na zakupy

Warto zawrócić uwagę na to, jaką pojemność ma zarówno wózek, jak i torba na zakupy. Im większa pojemność, tym oczywiście więcej będziemy mogli spakować, jednak więcej również trzeba będzie potem dźwigać. Niezwykle przydatna jest obecnośćsuwaków – pozwolą zabezpieczyć zakupy.

Można też znaleźć termiczne torby na zakupy – pozwolą bezpiecznie transportować produkty ciepłe i zimne. Ma to swoją zaletę na przykład wtedy, jeśli chce się kupić lody lub mrożonki. 

Ceny i producenci toreb i wózków na zakupy

Torby i wózki na zakupy mogą osiągać bardzo zróżnicowane ceny. Najtańsze torby na zakupy możemy znaleźć już za kilka, kilkanaście złotych, jeśli zależy nam na markowym produkcie – musimy się liczyć z ceną wynoszącą nawet kilkaset złotych. Armani. Cena wózków na zakupy jest odrobinę wyższa ze względu na nieco bardziej skomplikowaną budowę – zazwyczaj wynoszą one kilkadziesiąt złotych.

Produkcją toreb na zakupy zajmują się nawet najwięksi projektanci, tacy jak Calvin Klein czy Giorgio Armani. Mniejsze firmy produkujące torby i wózki na zakupy to między innymi: Envirosan, Fizbag, Koziol, Adidas, Ecco, EastPak czy Puma.

Tagi kategorii: na torba zakupy, na torby zakupy, torba zakupowa
^
No-cache: 0.7578 s. (IBM5-fcgi-1)