zamknij
Kolor
Rodzaj pokrycia
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking walizek i toreb podróżnych

Walizki i torby podróżne

-7 438 produktów
Filtruj
Sortuj
ANSWEAR.comeobuwie.plZalando
Zobacz następne

Walizki i torby podróżne

O walizkach

Wybierając się nawet w krótką, kilkudniową podróż, trzeba zabrać ze sobą chociaż podstawowy bagaż. Można go przewieźć w plecaku, choć dużo poręczniejsze wydają się być walizki. Ich zalety doceni się zwłaszcza wtedy, gdy trzeba z bagażem sporo chodzić. Istnieje jednak wiele rodzajów walizek, które różnią się od siebie pojemnością, materiałem, z którego zostały wykonane czy rozmiarem kółek. Które z nich kupić?

Walizki – parametry, rodzaje

Pierwsza kwestia którą należy rozważyć przy zakupie walizki to kółka. Mogą być one dwa lub cztery. Pierwsze rozwiązanie najlepiej sprawdza się w walizkach, w których przewozi się małą bądź średnią ilość bagażu. Drugie wyjście jest natomiast najlepsze dla tych, którzy zabierają ze sobą w podróż dużo ciężkich rzeczy.

Kolejna sprawa to decyzja czy kupić walizkę twardą, półtwardą czy miękką. Walizki twarde (z materiałów termoplastycznych) najlepiej chronią bagaż przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wilgocią. Są jednak dość ciężkie. Lżejsze od nich są modele półtwarde, zaś najmniejszą wagę mają walizki miękkie, które jednak nie ochronią zawartości przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kupując nowe walizki nie można również zapomnieć o ich akcesoriach dodatkowych, które znacznie ułatwiają transport bagażu. Są to między innymi dodatkowe kieszonki i przegrody, paski do spinania zawartości, szelki pozwalające założyć walizkę na plecy oraz uchwyty o regulowanej długości. Ceny walizek zaczynają się poniżej 100 zł za sztukę, a kończą na ponad 3 000 zł za zestaw trzech ich sztuk. Wśród firm, które produkują omawiane przedmioty, trzeba wymienić zwłaszcza takie marki jak: Roncato, Ochnik, Puccini, Samsonite, Saxoline, Titan, Travelite, American Tourister, Voyager i Wittchen.

Tagi kategorii: i kuferki Walizki, walizki, walizka
^
No-cache: 0.6802 s. (IBM5-fcgi-1)