zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking wizytowników

Wizytowniki

-475 produktów
Filtruj
Sortuj
ANSWEAR.comeobuwie.plPozorski TradeZalando
Zobacz następne

Wizytowniki

O wizytownikach

Przydatne w firmie, podczas wyjazdów służbowych, a czasami nawet i w trakcie prywatnych spotkań. O czym mowa? O wizytówkach, które niejako są naszym świadectwem w świecie biznesu. Dlatego tak przydatne i użyteczne są wizytowniki, dzięki którym można swobodnie gromadzić i przechowywać cudze wizytówki, a także schować własne, które chce się komuś sprezentować. Wybór odpowiedniego wizytownika, to niezwykle ważna sprawa, dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się o nich więcej, zdecydować się na odpowiedni format, rodzaj i materiał, z którego został wykonany. Istotne może okazać się także porównanie cen wizytowników.

Rodzaje wizytowników

Istnieje kilka rodzajów wizytowników. Różnią się one od siebie zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. I tak oto idealne do biura okażą się być wizytowniki obrotowe, przypominające stojący, otwarty segregator. Wizytówki umieszcza się w specjalnych koszulkach, które umożliwiają obracanie dookoła wizytówek, w celu znalezienia tej, której w danym momencie potrzeba. Jest to idealny wizytownik do biura, bądź dla sekretarki, która często potrzebuje znaleźć numer telefonu, do jakiejś konkretnej osoby, bez konieczności tracenia dużej ilości czasu na przeglądanie wszystkich wizytówek.

Innym rodzajem wizytowników są stojaki na wizytówki. Są one niezwykle przydatne w firmach, sklepach czy mniejszych biurach, a nawet i przychodniach bądź gabinetach lekarskich. Polegają one na wyeksponowaniu naszych wizytówek, które mają być zachęcające dla przyszłych klientów. Wyróżnia się trzy rodzaje stojaków: poziome, pionowe i kaskadowe, czyli schodkowe (wizytówki układa się w tzw. piętrach).

Kolejnym rodzajem wizytowników są segregatory na wizytówki, które pozwalają na pomieszczenie dużej ilości wizytówek. Spośród tych wizytowników wyróżnia się dwa typy: segregatory ringowe (posiadające mechanizm zaciskowy, na zasadzie kółek, w które wpina się koszulki) oraz grzbietowe (posiadają koszulki na stałe umocowane do grzbietu okładki wizytownika).

Do przechowywania wizytówek można także używać specjalnego wizytownika, jakim jest pudełko. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających spory zasób wizytówek. Wyróżnia się pudełka zamykane (posiadające wieczko) oraz otwarte. Takie wizytowniki świetnie sprawdzają się w biurach oraz gabinetach.

Ostatnim rodzajem wizytowników są etui na wizytówki. To niezwykle przydatne rozwiązanie podczas podróży, spotkań służbowych czy konferencji. Jest niezwykle użyteczne, ponieważ jest małe, swobodnie mieści się w walizce, teczce, torebce, a nawet i kieszeni. Takie osobiste etui może pomieścić nawet kilkadziesiąt sztuk wizytówek. To, co je cechuje to także różnorodność materiałów, z których się je tworzy. Etui na wizytówki dzieli się na dwa rodzaje: etui jednoczęściowe i dwuczęściowe. Jednoczęściowe wizytowniki są praktycznym i popularnym rozwiązaniem. Mogą być pionowe i poziome, są często zamykane, dzięki czemu nie trzeba martwić się o możliwość zgubienia nagromadzonych wizytówek. Etui dwuczęściowe są mniej popularne. Składają się z dwóch, wsuwanych w siebie części.

Przechowywanie wizytówek w wizytowniku

Wizytownik służy do przechowywania wizytówek, dlatego istotne jest aby posiadał miejsce, w którym może je schować. Wszystkie wizytowniki posiadają specjalne kieszenie, w których umieszcza się wizytówki. Kieszenie zazwyczaj wykonuje się z przezroczystej folii, która ułatwia przeglądanie wizytówek. Często kieszenie posiadają także zakładki z literami, które pomagają w katalogowaniu wizytówek. Większość wizytowników posiada pięć przegródek, jednak zdarzają się także takie, z większą ich ilością. Niektóre z wizytowników posiadają także możliwość dokładania kieszeni, co pozwala na zwiększenie ich pojemności.

Materiały, z których wykonuje się wizytowniki

Istnieje wiele rodzajów wizytowników i każdy z nich wykonany jest z innego materiału.

Stojaki na wizytówki w większości wykonane są z plexi, czyli trwałego i stabilnego materiału. Zdarzają się także bardziej eleganckie stojaki wykonane np. z drewna, kamienia czy metalu.

Pudełka na wizytówki często wykonane są z praktycznego materiału, jakim jest tworzywo sztuczne. Jest ono niezwykle łatwe w czyszczeniu i lekkie. Pudełka tworzy się także z drewna, jednak jest to wizytownik dużo bardziej elegancki i nadający się do biura.

Wizytowniki takie, jak etui na wizytówki wytwarza się z różnych materiałów. Wizytowniki skórzane są niezwykle eleganckie i praktyczne, a do tego prezentują się bardzo efektownie i z klasą. Wykonane z prawdziwej skóry, choć drogie, mogą posłużyć przez dłuższy czas. Dostępne są w różnych barwach, strukturach, a nawet i formatach. Etui aluminiowe lub metalowe są znacznie tańsze od skórzanych, ale także mniej eleganckie. Ich zaletą jest to, że można na nich wygrawerować swoje imię czy nazwę firmy. Dodatkowo są lekkie oraz delikatne. Mogą także posiadać przeróżne wzory, kolory czy ornamenty.

Ceny i producenci wizytowników

Najtańsze wizytowniki rozpoczynają się od 1 zł, jednak nie są to typowe wizytowniki, a jedynie etui na pojedyncze karty (bankowe, kredytowe etc.). Ceny aluminiowych wizytowników rozpoczynają się już od 4,50 zł. Wizytowniki jako segregatory na wizytówki rozpoczynają się od 6,50 zł. Najdroższe są wizytowniki wykonane z prawdziwej skóry. Ich cena może sięgać nawet powyżej 300 zł.

Do najbardziej znanych producentów wizytowników należą m.in.: ArtMagic, Balmain, Cardinal, Dalvey, Giovani, Ochnik, Puccini, Samsonite, Stefania, Wittchen.

Tagi kategorii: Wizytowniki, wizytownik
^
No-cache: 0.9422 s. (IBM5-fcgi-1)