Kupujemy golarki elektryczne

Golarki podcinają zarost dzięki ruchomym ostrzom zamontowanym pod ochronną osłoną. Włosy dostają się do otworów w osłonie, po czym zostają przyciśnięte do krawędzi otworu i ścięte za pomocą ostrza. Dzięki takiemu sposobowi działania skóra twarzy nie ma bezpośredniego kontaktu z ostrzem, przez co nie jest zagrożona zacięciem.

Poszczególne golarki elektryczne różnią się jednak od siebie sposobami zasilania, typami ostrzy tnących czy obecnością wyposażenia dodatkowego. Które z nich wybrać w konkretnej sytuacji i do konkretnego zarostu?


Podział golarek ze względu na sposób zasilania

Mechanizmy golenia

Golarki damskie a męskie

Dodatkowe wyposażenie i funkcjonalności


Podział golarek ze względu na sposób zasilania

Wyróżniamy golarki zasilane sieciowo, golarki akumulatorowe oraz te, które łączą oby dwa rozwiązania. Każda z nich ma swoje zalety i wady, o których warto pamiętać, wybierając stosowny dla siebie model.

Golarki zasilane sieciowo (np. Philips HQ6906/16Braun 130S-1 Series 1) mają tę przewagę nad akumulatorowymi, że stały dopływ energii z sieci umożliwia im nieprzerwaną pracę przez niemal dowolny czas. Wiąże się to jednak i z wadą, którą jest możliwość golenia się wyłącznie wtedy, gdy mamy dostęp do gniazdka. Od długości przewodu sieciowego zależy też to, jak bardzo będziemy mogli manewrować sprzętem. Do zalet trzeba natomiast zaliczyć jeszcze to, że modele podłączane do sieci są niemal zawsze lżejsze od pozostałych typów.

 

Golarek akumulatorowych (np. Braun 390 CC Series 3Remington Dualfoil Flex F3790) można swobodnie używać w dowolnym miejscu, często także pod prysznicem. Nie jesteśmy w nich bowiem zależni od gniazd elektrycznych – przynajmniej nie w takim stopniu, jak podczas korzystania z golarek sieciowych. Dopływ prądu jest nam tu potrzebny wyłącznie wtedy, gdy akumulator lub baterie się rozładują, co dzieje się zazwyczaj po kilkudziesięciu minutach pracy ciągłej. Do minusów trzeba natomiast zaliczyć wagę tych golarek, która jest zdecydowanie wyższa od wagi urządzeń zasilanych sieciowo. Odczujemy to zwłaszcza przy dłuższym goleniu. 

Czas ładowania baterii golarek akumulatorowych, w zależności od wybranego modelu, może wynosić od godziny do nawet ośmiu godzin. Aby na bieżąco śledzić stopień naładowania warto zainwestować w sprzęt posiadający odpowiedni wskaźnik o tym mówiący.

Golarki akumulatorowo-sieciowe (np. Adler AD 2903Clatronic HR 3236łączą w sobie zalety obu typów urządzeń - zasilanego sieciowo. Idealnie nadają się na wyjazdy, gdyż łatwo można je dostosować do sytuacji, w jakiej się znajdziemy (dostęp do gniazdka sieciowego bądź jego brak). Dają też one największą swobodę operowania sprzętem. Co ważne, po podłączeniu sprzętu do sieci akumulator automatycznie zaczyna się ładować i dzieje się to nawet w trakcie golenia.

 

Mechanizmy golenia

Folia tnąca

Golarki z folią tnącą (np. Braun 330Adler AD 2902) działają w systemie pojedynczym, podwójnym bądź potrójnym. Im twardszy i gęstszy mamy zarost, tym bardziej rozbudowany system powinniśmy wybrać. W nowoczesnych modelach folia tnąca jest coraz częściej elastyczna, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy.

W dokładnym goleniu pomagają też otwory umieszczane w folii pod różnym kątem i w różnych kierunkach. Dzięki nim wszystkie włoski będą bez problemu wyłapane. Zaletami modeli z folią są też płynność golenia (urządzenie nie ślizga się po skórze) oraz cena, która jest niższa od ceny urządzeń z głowicami. Przed zakupem trzeba jednak koniecznie sprawdzić ile zapłacimy za nową folię, gdyż może ona kosztować niemal tyle co sama golarka

Głowice

Golarki z głowicami (np. Adler AD 2904Philips RQ 1180/16posiadają zazwyczaj dwie trzy głowice, które wyposażone są w nożyki i osłonki. Ich ilość (czyli skomplikowanie systemu przycinania włosów) wpływa na wydajność układu tnącego.

Innymi słowy: golarki o potrójnych głowicach lub z potrójnym systemem tnącym ogolą szybciej i dokładniej. W konsekwencji skóra jest mniej narażona na podrażnienia. Generalnie uznaje się też, że urządzenia głowicowe golą szybciej i dokładniej niż modele z folią tnącą. Wpływa to jednak na ich cenę, która jest odpowiednio wyższa.

Golarki damskie a męskie

Mówiąc o golarce elektrycznej myślimy przede wszytskim o golarkach męskich. Jednak istnieją też modele przeznaczone dla kobiet (można je zobaczyć tutaj), które nie chcą podrażniać skóry używając depilatorów czy jednorazowych maszynek do golenia.

Damskie golarki to niemal zawsze modele z folią. Są one nieco mniejsze i lżejsze niż modele męskie. Można ich w większości używać do golenia miejsc wrażliwych, także pach i okolic bikini, przy czym często można to robić nawet na mokro (np. pod prysznicem czy w wannie). Jest to więc metoda bezbolesna, szybka i wygodna. Efekty są jednak znacznie mniej trwałe niż wtedy, gdy w ruch idzie depilator. Utrzymują się przez około 2-3 dni.

Niektóre z modeli damskich posiadają zasilanie na dwie baterie AA. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które nie wymaga pamiętania o naładowaniu akumulatora. Dodatkowo baterie takie możemy kupić w niemal każdym sklepie, co znacznie ułatwia ich wymianę na nowe w momencie wyczerpania się zmagazynowanej w nich energii.

Dodatkowe wyposażenie i funkcjonalności

Przy zakupie konkretnego modelu golarki elektrycznej warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona trymer (przystrzygacz) z regulacją długości obcinania włosków. Dzięki niemu dokładnie przytnie się baczki, wąsy czy brodę.

Gdy golarki chcemy używać pod prysznicem czy w wannie, ważną sprawą będzie wybranie modelu z opcją golenia na mokro bądź na mokro i sucho zararem. Warto też, by obudowa golarki była na tyle szczelna, by można ją było płukać pod bieżącą wodą (pozwala na to większość dostępnych obecnie urządzeń).

Inne elementy, których obecność w golarce warto sprawdzić przed jej zakupem, to między innymi:

system automatycznego czyszczenia, suszenia i smarowania - wszystkie te czynności będą wykonywane po odłożeniu sprzętu na stację dokującą;

blokada przypadkowego włączenia - ważna zwłaszcza wtedy, gdy w domu znajdują się dzieci;

antypoślizgowa osłonka na uchwycie - doceni się ją przede wszystkim podczas golenia na mokro;

wyświetlacz LCD - poinformuje o stopniu zużycia głowic i poziomie naładowania baterii;

— saszetka podróżna - znacznie ułatwi transport golarki w walizce czy plecaku.Producenci

Przeglądając oferty golarek elektrycznych do wyboru dostajemy urządzenia takich producentów, jak m.in. Philips, Braun, Panasonic i Remington. Ciekawe modele proponują też marki Adler, Eldom, MPM Product, Elesco, First Austria czy Camry.Słowniczek

Trymer - specjalna nakładka, która pomaga w pielęgnacji wąsów, brody czy bokobrodów. Dzięki niej włoski te bez problemu przytniemy na odpowiednią długość, zapewniając im wyjątkowo zadbany wygląd.

System podnoszenia zarostu - funkcja, dzięki której jedno z ostrzy unosi zarost, zaś drugie ścina włoski przy samej skórze.

autor: Okazje.info.plPorady zakupowe
Poradzimy Ci co kupić. Co chciałbyś kupić
w kategorii Golarki elektryczne?
Pomożemy Ci w wyborze.
Kupujemy golarki elektryczne

Golarki podcinają zarost dzięki ruchomym ostrzom zamontowanym pod ochronną osłoną. Włosy dostają się do otworów w osłonie, po czym zostają przyciśnięte do krawędzi otworu i ścięte za pomocą ostrza.... więcej

Jaką golarkę elektryczną kupić?

Korzystanie z golarki elektrycznej to nie tylko ogromna wygoda, ale też znaczna oszczędność czasu. Te zalety w połączeniu ze stale spadającymi cenami urządzeń (najtańsze kosztują sporo poniżej 50... więcej
Top Golarki elektryczne
Co internauci wybierali najchętniej - Ranking:

No-cache: 0,142 s. (app-okazje-1_0.1)