Porównywarka/Porady/Telefony/Zestawy głośnomówiące/Kupujemy zestawy głośnomówiące

Kupujemy zestawy głośnomówiące

Każdy kierowca wie, ile problemów w czasie jazdy sprawia "komórka". Wielu z nich decyduje się na zakup zestawu głośnomówiącego. Ale jaki zestaw głośnomówiący wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania zestawu głośnomówiącego?

Przygotowaliśmy kilka wskazówek dla tych, którzy są już zmęczeni wysłuchiwaniem po raz szósty ukochanego dzwonka (bo nie mogą odebrać telefonu), wrzaskami innych kierowców ( „Jak jedziesz!” - gdy akurat próbują zaparkować, tłumacząc szefowi, że właśnie wiozą „materiały na wczoraj”), skurczami szyi (od trzymania telefonu) i zastanawiają się nad zakupem zestawu głośnomówiącego.


1. Na co komu dziś... - czyli po co mi zestaw głośnomówiący
2. Zestaw głośnomówiący dla każdego – ja też mogę?
3. Podstawowe parametry zestawów glśnomówiących
4. Niesezonowe „must have” - jakie warunki musi spełniać zestaw głosnomówiący, żeby móc go tak nazywać?
5. Co może mieć zestaw głosnomówiący, czyli o bajerach słów kilka


Zastosowanie zestawu głośnomówiącego

Zestawy głośnomówiące likwidują trudności związane z jednoczesnym prowadzeniem auta i korzystaniem z telefonu komórkowego. Nie ukrywajmy – często nie można komórki po prostu wyłączyć i żadne przepisy ruchu drogowego tego nie zmienią.

Nowoczesny zestaw głośnomówiący daje pełną swobodę ruchu w czasie jazdy. Nie trzeba trzymać słuchawki, wpatrywać się w malutki ekran komórki, żeby sprawdzić kto dzwoni, ani wybierać kolejnych numerów „z klawiatury”. Nie wspominając o tym, że można uniknąć mandatu.

Użytkownicy – dla kogo zestaw głośnomówiący

Wśród użytkowników zestawów głosnomówiących występuje duże zróżnicowanie – produkt jest na tyle praktyczny i przydatny (zwiększa bezpieczeństwo na drodze!), że mogą i powinni korzystać z niego wszysycy kierowcy. Dla tych, którzy przede wszystkim cenią funkcjolaność, firmy przygotowały zestawy proste i wygodne w obsłudze. (np. Nokia HF-210Samsung HF1000) Na tych, którzy lubią gadżety i nowinki technologiczne także czeka bogata oferta. (np. Nokia CK-200Nokia BT CK-600)

Podstawowe parametry

Wielkościowo wszystkie modele zestawów głośnomówiących są zbliżone do siebie. Zaprojektowane zostały tak, by zabierać jak najmniej miejsca w samochodzie - najmniejsze mają wymiary karty kredytowej(np. Samsung HF1000). Nokia BT CK-600 z 2,2 calowym ekranem to parametry rzędu 43,7x34,9mm. Starsze modele są na ogół nieco większe (np. Jabra SP200 mieści się na dłoni). Jeżeli zależy nam na modelu z wyświetlaczem, zwróćmy uwagę na jego rozdzielczość i liczbę wyświetlanych kolorów (aż do 65 536 - Nokia BT CK-600)a także na wielkość używanej czcionki, by korzystanie z urządzenia było w pełni komfortowe.

Podstawowe funkcje

Każdy zestaw głośnomówiący, który ma spełniać swoje zadanie, powinien gwarantować wysoką jakośc dźwięku, zarówno tego przesyłanego przez mikrofon, jak i zewnętrzny głośnik. Powinien mieć oczywiście wbudowany mikrofon, warto, żeby zestaw redukował szumy i echa, o które nietrudno w czasie jazdy samochodem (np. Nokia CK-7W, HANDSFREE Blue Compact).

Nie bez znaczenia jest także kompatybilność zestawu z jak największą liczbą modeli telefonów oraz to czy istnieje konieczność jednoczesnego posiadanie kompatybilnego z telefonem uchwytu samochodowego. Należy też zwrócić uwagę na sposób łączenia się zestawu z telefonem – w przypadku większości nowych aparatów najlepiej sprawdzi się bezprzewodowe łącze Bluetooth. (np. Plantronics K100). Niektóre modele mają połączenie przewodowe za pomocą technologii Pop-Port, część z nich (np. Parrot Minikit Slim) można połączyć na oba sposoby.

Funkcje dodatkowe zestawów głośnomówiących

Zestawy głośnomówiące dążą do zastąpienia samochodowego sprzętu audio. Można do nich bezpośrednio podłączyć każdy model odtwarzacza mp3 (np. Belkin f8z441cwb-m), a dźwięki muzyki mogą płynąć przez głośniki samochodowe (np. Parrot mki-920). Maniacy muzyczni docenią A2DP, tzn. funkcję przekazywania muzyki znajdującej się na karcie pamięci telefonu komórkowego bezpośrednio na głośniki w samochodzie.

Nowoczesne zestawy posiadają też kolorowe, ciekłokrystaliczne wyświetlacze, których wielkość dochodzi do 2,2 cala (np. Nokia BT CK-60). Możliwe jest też głosowe wybieranie numerów, które umożliwia skupienie całej uwagi na prowadzeniu samochodu (np.Parrot Minikit) lub opcja "Text-to-speech", czyli czytanie otrzymanych smsów. Wśród tak bogatej oferty każdy kierowca dbający o bezpieczeństwo swoje i innych, będzie w stanie wybrać coś dla siebie.Popularni producenci zestawów głośnomówiących

Do najpopularniejszych producentów zestawów głośnomówiących należą: NokiaJabraParrot i Motorola. Każdy z nich ma w swojej ofercie zarówno modele tradycyjne jak i bardzo nowoczesne.

autor: Okazje.info.plPorady zakupowe
Poradzimy Ci co kupić. Co chciałbyś kupić
w kategorii Zestawy głośnomówiące?
Pomożemy Ci w wyborze.
Kupujemy zestawy głośnomówiące

Każdy kierowca wie, ile problemów w czasie jazdy sprawia "komórka". Wielu z nich decyduje się na zakup zestawu głośnomówiącego. Ale jaki zestaw głośnomówiący wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas... więcejNo-cache: 0,1542 s. (app-okazje-1_0.1)