zamknij
Producent
Pojemność
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking akwariów

Akwaria

Niezbędnik dla pasjonatów rybek

Akwarium z rybkami jest idealną propozycją dla osób, które nie mogą mieć innych zwierząt ze względu na brak czasu lub też uczulenie na sierść. Rybki są mało wymagające, za to ogromną satysfakcję daje obserwowanie ich. Przed rozpoczęciem hodowli warto jednak wybrać akwarium, które będzie odpowiednie do ilości rybek i dodatkowo zapewni ciekawy wystrój wnętrza.

Wielkość akwariów

Akwarium powinno być dopasowane do wnętrza i miejsca ustawienia. Dla początkującego akwarysty poleca się zbiorniki od 50 do 100 litrów, ponieważ im większe akwarium, tym trudniej utrzymać w nim równowagę biologiczną. Uważa się, że wysokość akwarium powinna być zbliżona do jego szerokości, co zapewni pełne wykorzystanie światła.

Rodzaje akwariów

Akwaria ramowe posiadają szyby umocowane w metalowych ramkach za pomocą kitu. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy ich szyby nie są porysowane, a kit nie wykrusza się. Wadą tego typu zbiorników jest możliwość rdzewienia ramek, jeśli wykonane są na przykład z żelaza.

W akwariach klejonych szyby połączone są za pomocą kleju silikonowo-kauczukowego. Nie rdzewieją one i nie zatruwają wody dla rybek chemikaliami. W dodatku tego typu zbiorniki zabezpieczają przed wyginaniem się szyb przy nawet kilkusetlitrowych akwariach. Bardzo ładnie się one prezentują i stanowią niezastąpioną dekorację każdego pomieszczenia.

Najtańszym typem zbiorników są te wykonane z tworzywa sztucznego. Mimo że ich cena jest atrakcyjniejsza niż w przypadku akwariów szklanych, zbiorniki te mają również swoje wady. Bardzo łatwo porysować je w czasie czyszczenia, a w dodatku tworzywo może z czasem zżółknieć i zmatowieć.

Tagi kategorii: Akwaria, Akwarium
^
Cache: 0.0146 s. (IBM5-fcgi-1)