zamknij

Aminokwasy BCAA

-444 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Aminokwasy BCAA w Okazje.info

Aminokwasy BCAA

O Aminokwasach BCAA

Aminokwasy BCAA wzbudzają wśród osób regularnie uprawiających sport coraz większe zainteresowanie. Można się z nimi coraz częściej spotkać jako z tymi suplementami, które są najczęściej wybierane przez osoby regularnie trenujące. Warto więc potraktować ten temat nieco szerzej i nieco więcej o nim powiedzieć.

Czym są aminokwasy BCAA

Zyskujące coraz to większą popularność aminokwasy BCCA to trzy odrębne aminokwasy:

  • leucyna
  • izoleucyna
  • walina

Najczęściej aminokwasy te proponowane są nam w proporcji dwie części leucyny i po jednej izoleucyny i waliny. To preparaty, które co do zasady skierowane są jako suplement dla osób, będących przedstawicielami sportów sylwetkowych, siłowych i wytrzymałościowych.

Kiedy i dlaczego je stosować?

Co do zasady zakłada się, że aminokwasy BCAA powinno się stosować przed treningiem, by usprawnić sobie przebieg procesów energetycznych w trakcie realizowania wysiłku sportowego. Chodzi o to, by w ten sposób usprawniać zdolność wysiłkową po tym, jak inne zapasy energetyczne będą się wyczerpywać. Dla osób, które uprawiają sporty siłowe i wytrzymałościowe mogą być one wyjątkowym wsparciem. Aminokwasy BCAA działają anabolicznie w zakresie syntezy białek mięśniowych i zapobiegają rozpadowi w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. Według specjalistów przyjmowanie BCAA da najlepszy efekt, jeśli będą one przyjmowane zarówno przed, jak i w trakcie treningu. Najlepiej przyjąć je przed treningiem aerobowym w granicach 7-20 gram.

Aminokwasy BCAA

Z czego składają się aminokwasy BCAA?

  • Leucyna – to aminokwas egzogenny, który musi być dostarczony z zewnątrz, ponieważ organizm sam go nie tworzy. Zwiększa syntezę białek, działa potęgująco na działanie insuliny. Aby leucyna zadziałała na insulinę konieczne będzie dostarczenie węglowodanów.
  • Izoleucyna – podobnie jak leucyna musi być dostarczona do organizmu z zewnątrz. Występuje w produktach białkowych, takich jak migdały, mięso, orzechy. Stanowi źródło energii, w procesie tworzenia białek to aminokwas konieczny.
  • Walina – również należy do aminokwasów egzogennych. Bierze udział w syntezie białek mięśniowych i przy tworzeniu energii. Zużywana będzie przez organizm na potrzeby energetyczne, szczególnie w momencie, gdy mamy przed sobą duże obciążenie wysiłkiem fizycznym.
Tagi kategorii: Aminokwasy BCAA, bcaa
^
Cache: 0,0287 s. (app-okazje-1_0.1)