zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking drapaków dla kotów

Drapaki dla kotów

-490 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Drapaki dla kotów

O drapakach dla kotów

Posiadacze kotów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zwierzęta te mogą mocno podrapać różne domowe przedmioty. Dlatego, aby uchronić ulubiony mebel bądź tapetę przed zniszczeniem, warto kupić drapak dla kotów. Dzięki bogactwie ciekawych ich rodzajów, pupil z chęcią przeniesie dużą część swojej aktywności na przeznaczone do tego akcesorium. Kupując drapaki dla kotów korzystne jest też zrobienie porównania cen poszczególnych z nich. Dzięki temu zakup będzie o wiele prostszy, a w konsekwencji – bardziej trafiony.

Rodzaje drapaków dla kotów

Drapaki dla kotów to bardzo szeroka kategoria produktów, w której znajdują różnego rodzaju akcesoria mające na celu poskromienie kocich pazurków. Mogą być to najprostsze produkty składające się z jednej maty, bądź złożone zestawy rekreacyjne.

Drapak dla kotów może występować w postaci pojedynczej kolumny, do produkcji której zastosowano odporny na zaciąganie materiał. W skład złożonych drapaków dla kotów wchodzą liczne tunele, siedziska, platformy oraz zabawki zawieszane na specjalnych, sprężystych sznurkach. Niektóre konstrukcje mogą być tak rozbudowane, iż swoją wysokością sięgać będą sufitu. Najchętniej kupowane są jednak bardziej kompaktowe drapaki dla kotów, które można w łatwy sposób przestawić bądź zawiesić na ścianie.

Większość drapaków dla kotów przeznaczona jest do użytku wewnątrz domu. Ze względu na to, iż ustawiane są one zazwyczaj w pokojach dziennych, charakteryzują się estetycznym oraz oryginalnym wyglądem. Finezyjna forma oraz przyjemna dla oka kolorystyka powoduje, iż drapaki dla kotów stają się czymś więcej niż tylko zabezpieczeniem przed kocimi pazurami.

Niektóre modele drapaków dla kotów, wykonane z bardziej odpornych materiałów, można ustawiać poza domem. Ze względu na szkodliwość działania warunków atmosferycznych zaleca się jednak umieszczanie drapaków dla kotów wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu ich żywot znacznie się wydłuży. Poza tym na dworze kot znajdzie sobie prawdopodobnie wiele drzew i innych rzeczy, na których równie dobrze wydrapie pazury.

Materiały, z których wykonywane są drapaki dla kotów

Do produkcji drapaków dla kotów wykorzystywane są materiały, które charakteryzują się bardzo mocnymi włóknami, odpornymi na kocie pazury. Najczęściej stosuje się materiały o miękkiej fakturze, takie jak: plusz, filc bądź sizal. Ten ostatni używa się również do wytwarzania wszelkich elementów ruchomym, czyli piłeczek bądź myszek. Akcesoria te zawieszane są za pomocą sznurków bądź, jak w przypadku myszy – na sprężynach. Kocie zabawki wykonane z sizalu można również kupić jako samodzielne komponenty. Ze względu na wykorzystane tworzywa, charakteryzują się one dużą odpornością oraz wytrzymałością.

Większość części składowych drapaków dla kotów zazwyczaj obszyta jest za pomocą sztucznego futerka. Jest to celowe działanie producentów, gdyż doskonale zdają sobie oni sprawię, iż koty uwielbiają wylegiwać się na miękkich i ciepłych materiałach. Ze względu na to, iż zwierzęta te czują się bezpiecznie, gdy mogą obserwować całe otoczenie z góry, do wyrobu drapaków dla kotów wykorzystuje się liczne platformy, które umiejscawiane są piętrowo. Koty to także zwierzęta, które dobrze się czują, gdy mają coś nad głową. Dlatego też obok platform, często spotykane są domki bądź specjalne rękawy-tunele, w których mogą się one schować.

Ceny i producenci drapaków dla kotów

Kupując drapaki dla kotów warto zapoznać się oceną jakości poszczególnych ich parametrów. Wzięcie ich pod uwagę zaowocuje kupnem odpowiedniego produktu, który z pewnością sprawdzi się w swojej roli. Poszczególne drapaki dla kotów różnią się od siebie ceną oraz wykorzystanymi komponentami. Najbardziej rozbudowane konstrukcje, na które składają się liczne akcesoria, mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Najtańsze drapaki dla kotów, zawierające jedynie podstawowe elementy, można kupić w cenie 13 złotych.

Najpopularniejsi producenci, zajmujący się konstruowaniem drapaków dla kotów, to między innymi takie firmy jak: Ferplast, Trixie, Yarro, Zolux, Zooplus, Delfin, Dingo, Marbo, Lolo Pets, Super Benek, The Cat Pet Shop bądź Huamano. Oprócz nich produkcją drapaków zajmuje się wiele mniejszych marek, którymi również warto zainteresować się podczas zakupów.

Tagi kategorii: dla Drapaki kotów, dla Drapak kota, dla drapaki kota
^
Cache: 0.0129 s. (IBM5-fcgi-1)