Echosondy

Brak ofert dla podanych kryteriów

Co teraz możesz zrobić:
  1. Przejdź do strony głównej
  2. Skorzystaj z wyszukiwarki
  3. Wybierz kategorię z menu na górze strony
Echosondy

Echosondy

O echosondach

Echosondy, czyli urządzenia służące do pomiaru głębokości i odległości są niezbędnym wyposażeniem wędkarzy i żeglarzy. Dzięki nim można bowiem trafić ponownie na wybrane łowisko, a także nawet w trudnych warunkach pogodowych nie rozbić się o skały, uniknąć mielizny bądź można szybko wrócić do przystani. Nabycie echosondy jest więc wskazane, gdy planuje się rejs czy wypad na ryby.

Dostępne echosondy

Wśród echosond dla wędkarzy wyróżnia się obecnie bezprzewodowe, z wbudowanym GPS oraz o różnych szerokościach wysyłanej wiązki (kącie stożka). Mniejszy kąt zapewnia lepszą widoczność dna i wybiera się go, gdy planuje się łowienie na większych głębokościach. Większy wybiera się, kiedy poszukuje się ryb czy obiektów w płytszej wodzie. Zwykle w echosondach znajdzie się stożki o kątach 30, 60 i 120 stopni. Do dyspozycji dostaje się również echosondy morskie o większej mocy sygnału i odporności na sól.

Na rynku spotka się urządzenia mające wyświetlacz kolorowy lub w odcieniach szarości. Wielość barw pozwala na sprawniejszy odczyt. Kolorowe wyświetlacze zużywają jednak szybciej akumulator. Wybór wielkości wyświetlacza zależy od indywidualnych upodobań. Najczęściej można spotkać 5-calowe. Echosondy wyposaża się też w czujnik temperatury. Dzięki temu dokładniej określi się, gdzie znajdują się ryby.

Kiedy już wybierze się model i zapozna z funkcjami wybranej echosondy warto przyjrzeć się jej producentowi. Znanymi twórcami tych urządzeń są na przykład Garmin lub Lowrance. Echosondę można kupić już za około 500 zł.

Tagi kategorii: Echosondy, Echosonda
^
No-cache: 0.3497 s. (IBM5-fcgi-1)