zamknij
Materiał wierzchniej płyty
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking gitar akustycznych

Gitary akustyczne

-444 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Gitary akustyczne

O Gitarach akustycznych

Gitary akustyczne to według wielu osób najpiękniej brzmiące instrumenty na świecie. Dzięki głębokiemu dźwiękowi i różnorodności wydawanych odgłosów pozwalają na granie różnych gatunków muzycznych, od rocka do bluesa. Akustyki wywodzą się od gitar klasycznych, jednak są od nich nieco większe i głośniejsze.

Typowa gitara akustyczna składa się z główki z kluczami do strojenia, gryfu z 21 progami oraz pudła rezonansowego (z wycięciem na niskie progi lub całego). Ma 6 strun wykonanych ze stali wysokowęglowej, z czego cztery najgrubsze struny (G3, D4, A5, E6) owijane są zwykle dodatkowo drutem z brązu. Ze względu na większy naciąg strun, akustyki mają wzmocnione gryfy i mostki.

Gitary akustyczne są znacznie głośniejsze niż klasyczne i można na nich grać również w zespołach. Dodatkowo większość z nich posiada specjalne przetworniki, które pozwalają na podłączenie wzmacniacza gitarowego. Można na nich grać za pomocą palców lub kostki (piórka). Wytwarzają przyjemny dla ucha dźwięk, który gitarzyści często wykorzystują przy balladach. Są jednak instrumentem trudniejszym od gitar klasycznych, dlatego poleca się je bardziej zaawansowanym graczom.

Tagi kategorii: akustyczna gitara, akustyczne gitary, akustyzcna gitara
^
No-cache: 0.6418 s. (IBM5-fcgi-1)