zamknij
Ranking Kurtek trekkingowych męskich

Kurtki trekkingowe męskie

-987 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Kurtki trekkingowe męskie w Okazje.info

Kurtki trekkingowe męskie

O kurtkach tekkingowych męskich

Kurtki trekkingowe męskie mogą być świetną propozycją dla miłośników górskich wycieczek, dlatego jeśli przed Wami wakacyjny wyjazd warto pomyśleć o zakupie tego typu kurtki. To doskonała alternatywa dla bluz - tym bardziej, że w górach pogoda zmienia się w ciągu zaledwie kilku sekund! Są więc znakomite niezależnie od tego, czy planuje się dłuższe wyprawy, czy lekki trekking po dolinach.

Kurtka trekkingowa męska – co to takiego?

Jako kurtkę trekkingową należy określić model o sportowym charakterze, wykonany z materiału, który chroni przed deszczem. To najczęściej lekka, wygodna w noszeniu odzież, która będzie sprawdzać się w różnych sytuacjach i ma charakter ubrania komfortowego i wygodnego. Oprócz kurtek męskich wyróżniamy też modele trekkingowe damskie oraz przeznaczone dla dzieci.

Kiedy warto zdecydować się na kurtkę trekkingową?

Przede wszystkim kurtki trekkingowe stworzone są z myślą o osobach, które chętnie wybierają się na górskie wycieczki. Odzież ta jest gwarancją odpowiedniej izolacji cieplnej, albowiem wykonana jest z materiałów nieprzemakalnych, co sprawia, że nawet nagły deszcz w trakcie pieszej wędrówki nie będzie w stanie nas zaskoczyć. To propozycja idealna dla miłośników spacerów, osób aktywnych, które wybierają się na wyjazd, w trakcie którego ma się w planach długie piesze wycieczki.

Rodzaje kurtek trekkingowych

Jeśli chodzi o kurtki trekkingowe męskie producenci mają dla nas wiele interesujących propozycji. W ofercie pojawiają się kurtki:

  • membranowe chroniące przed deszczem
  • chroniące przed wiatrem
  • wykonane ze specjalnych materiałów, chroniące przed śniegiem

Niektórzy producenci starają się o stworzenie również oddychających kurtek, które sprawią, że w trakcie ich noszenia nie będzie trzeba obawiać się tego, że dojdzie do nadmiernego pocenia.

Materiały na kurtki trekkingowe

Materiały, z których wykonuje się kurtki trekkingowe są zróżnicowane, najczęściej produkt taki składa się z kilku różnych warstw. Oprócz tkaniny syntetycznej, znajdującej się na zewnątrz kurtki pojawia się również bardzo ważny element, jakim jest membrana, która gwarantuje ochronę przed wiatrem i deszczem, dzięki czemu kurtka taka sprawdzać się będzie w różnych warunkach. Do najpopularniejszych membran należy Gore-TEX.

Kurtki trekkingowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeśli ktoś będzie chciał zdecydować się na zakup kurtki trekkingowej, powinien zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto sprawdzić, jaka została użyta membrana i to, jaki słup wody może na nią spaść, by nie doszło do przemoczenia. Im wyższa wartość, tym lepsza odporność przed deszczem. Warto także zwrócić uwagę na to, czy kurtka gwarantuje oddychanie naszemu ciału, czy chroni przed wiatrem. Oczywiście dobrze będzie ją również przymierzyć i sprawdzić czy będziemy się w niej dobrze czuli.

Tagi kategorii: kurtki męskie trekkingowe, kurtka męska trekkingowa, kurtka męska turystyczna
^
No-cache: 0,6257 s. (app-okazje-2_9.1)