zamknij
Producent
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking pasów do ćwiczeń

Pasy treningowe

-48 produktów
Filtruj
Sortuj

Pasy treningowe

O pasach do ćwiczeń

Pasy do ćwiczeń to bynajmniej nie tylko sprzęt dla kulturystów. To sprzęt doskonały także dla osób, które ciężko ćwiczą na siłowni dla własnej przyjemności bądź chęci uzyskania pięknej sylwetki. Pasy do ćwiczeń są idealne podczas podnoszenia ciężarów, ponieważ zabezpieczają kręgosłup. Istnieje kilka rodzajów pasów do ćwiczeń, a każdy z nich różni się od siebie zarówno przeznaczeniem, jak również i sposobem mocowania czy materiałem wykonania. To ważne, aby przed zakupem pasa do ćwiczeń wybrać ten, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Warto również porównać ceny dostępnych w sklepach pasów do ćwiczeń.

Przeznaczenie pasów do ćwiczeń

Pasy do ćwiczeń są polecane do różnych rodzajów treningów, jednak najbardziej nadają się do ćwiczeń siłowych. Dzieje się tak dlatego, że pasy do ćwiczeń stanowią mocne podparcie dla kręgosłupa, zabezpieczając go przed niebezpiecznymi urazami.

Na rynku dostępne są specjalne pasy kulturystyczne, które doskonale służą do podnoszenia ciężarów ale także i wszelkich innych ćwiczeń siłowych.

Wyróżnia się także pasy wzmacniające do ćwiczeń. Dbają oto, aby na ćwiczeniach nie ucierpiał kręgosłup. Chroni także podatne na kontuzje obszary lędźwiowe. Dodatkowo również pasy do ćwiczeń wzmacniające ochraniają mięśnie przed naciągnięciem oraz nadwyrężeniem. Należy pamiętać, że np. podczas trenowania mięśni ramion pas do ćwiczeń jest zbędny, gdyż odpowiada za ochronę innej części ciała.

Rodzaje pasów do ćwiczeń

Istnieje kilka rodzajów pasów do ćwiczeń. Jedne pasy do ćwiczeń są szersze na plecach, a węższe z przodu, anatomiczne, inne zaś równomiernie chude lub grubsze. Wiele wąskich pasów do ćwiczeń posiada standardową klamrę z przodu. Dzięki zapinaniu pasa przy pomocy klamry pas nie rozpina się samodzielnie, a dodatkowo dobrze dopasowany do ciała nie przesuwa się po nim, więc doskonale spełnia swoje zadanie. Dobre są również pasy do ćwiczeń z podwójną klamrą, którą są bardziej stabilne od normalnych. Prawidłowy pas do ćwiczeń powinien być solidny oraz w miarę sztywny – zbyt miękki i uginający się pas będzie nieodpowiedni do wszystkich ćwiczeń i może przynieść więcej szkód niż pożytku. Na rynku dostępne są także pasy biodrowe, które można zakupić w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Powinny to być bardzo mocne i wytrzymałe pasy.

Pasy zapinane na rzep są to mocne pasy, o solidnym zapięciu. Podobnie, jak w przypadku pasów zapinanych na klamrę, te również ściśle przylegają do ciała i nie zsuwają się nawet podczas najcięższych ćwiczeń.

Przed zakupem pasa do ćwiczeń warto zwrócić uwagę na cenną rzecz, jaką jest specjalna wkładka znajdująca się wewnątrz pasa. Doskonale poprawia ona komfort jego użytkowania oraz zapewnia wygodę podczas trenowania i rzeźbienia ciała.

Kupując pas do ćwiczeń należy także zwrócić uwagę na jego rozmiar. Powinien on być odpowiednio dopasowany do ciała i ściśle do niego przylegać. Nie należy także wybierać zbyt szerokiego pasa do ćwiczeń do swojej sylwetki. Dobry pas nie powinien opierać się o najniżej położone żebra oraz krępować ruchów zbyt ciasnym uściskiem. Zły rozmiar pasa do ćwiczeń zmniejsza nasz komfort, przez co traci się chęć do ćwiczeń.

Materiały, z których wykonuje się pasy do ćwiczeń

Jest kilka materiałów, z których wykonuje się pasy do ćwiczeń. Jednym z nich jest najwyższej jakości nylon, który jest mocnym materiałem. Innym często używanym materiałem do produkcji pasów do ćwiczeń jest skóra. To wysokiej jakości materiał, który zachowuje swoje wszelkie właściwości, miękkość oraz delikatność dla skóry, nawet w czasie intensywnego użytkowania. Pasy do ćwiczeń wykonane z naturalnej skory cieszą się wyjątkową trwałością, są wygodne oraz praktyczne. Do produkcji pasów do ćwiczeń używa się m.in. skóry bydlęcej. Kolejnym materiałem używanym do produkcji pasów do ćwiczeń jest neopren. To świetny materiał, który pozwala skórze oddychać, co dodatkowo jest jego zaletą. Dzięki takiemu pasu skóra nie poci się nadmiernie.

Ceny i producenci pasów do ćwiczeń

Pasy do ćwiczeń, w porównaniu z innymi sprzętami sportowymi, nie kosztują wiele. Najtańsze pasy do ćwiczeń można kupić już za 19 złotych. Ceny materiałowych pasów rozpoczynają się od 25 złotych. Najdroższe pasy do ćwiczeń to pasy skórzane. Ich cena może dojść do nawet 149 złotych.

Producenci pasów do ćwiczeń to m.in.: Allright, FIGHTER, Kettler, Power System, Spokey, Adidas, Everlast, Maxim, Olimp, Trec.

Tagi kategorii: ćwiczeń do Pasy, ćwiczeń do Pas, ćwiczenia do pasy
^
No-cache: 0.4498 s. (IBM5-fcgi-1)