zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking piłki do piłki nożnej

Piłki nożne

-579 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Piłki nożne

O Piłkach do piłki nożnej

Ogromna popularność gry w piłkę nożną sprawia, że bardzo wielu producentów tworzy piłki do piłki nożnej. Ich jakość, tak samo jak parametry techniczne, bywa różna. Zanim więc podejmie się decyzję zakupową dobrze jest poświęcić kilka dłuższych chwil na to, by poznać rodzaje piłek do piłki nożnej oraz ich specyfikacje techniczne. Gdy do tego doda się porównanie cen piłek do piłki nożnej można mieć niemal pewność dobrze dokonanego wyboru.

Jakie są rodzaje piłek do piłki nożnej?

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, powszechnie znana jako FIFA, wyróżnia trzy odmiany dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna, a więc też trzy typy piłek do piłki nożnej. Noszą one nazwy: outdoor (gra na boiskach i stadionach), beach soccer (gra na piasku) i futsal (piłka halowa).

Każda piłka do piłki nożnej zbudowana jest z osłony, poszycia (podszewki) i pęcherza. Osłony tworzy się ze skóry syntetycznej, w skład której wchodzi poliuretan i PCV. Mogą być one szyte, klejone bądź łączone metodą termiczną. Podszycie może składać się z jednej warstwy, ale lepsze modele piłek posiadają zazwyczaj cztery lub pięć jego warstw. Z kolei pęcherze projektuje się z lateksu oraz butylu. Tanie piłki do piłki nożnej posiadają wersje lateksowe, droższe – butylowe.

Porównując ceny piłek do piłki nożnej w jednej chwili można spotkać, że najtańsze produkty do amatorskiego użytku można kupić za nieco ponad 10 zł. Piłki do piłki nożnej sygnowane znanymi markami, które wykorzystuje się do oficjalnych rozgrywek, mogą natomiast kosztować około 400 zł. Duzi producenci piłek do piłki nożnej to m.in.: Adidas, Nike, Puma, Spokey, Polsport, Umbro i Select.

Tagi kategorii: do nożnej piłki Piłki, do nożnej Piłka piłki, do nogi Piłka
^
No-cache: 0.5141 s. (IBM5-fcgi-1)