zamknij
Maksymalne obciążenie
Pokaż tylko
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking trampolin

Trampoliny fitness

-50 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1
Trampoliny fitness

Trampoliny fitness

O trampolinach

Jeśli ktoś planuje poprawić działanie układu krążenia oraz ruchowego, ale przy tym nie obciążyć zbytnio stawów lub po prostu ktoś chce pobawić się w ogrodzie ze znajomymi lub, z dziećmi pod uwagę należy wziąć powinien zakup trampoliny (zwanej też batutą). Jej wybór przemyśleć trzeba przede wszystkim pod kątem tego, kto będzie z niej w przyszłości korzystał. Dla małych dzieci wystarczającymi będą te, w których parametrach technicznych znajdziemy wartość maksymalnego obciążenia do stu kilogramów. Gdy natomiast planujemy szaleństwa z paczką znajomych – niezbędny będzie sprzęt o wartości maksymalnego obciążenia dużo większej. Oczywiście im ten parametr lepszy, tym cena urządzenia wyższa, przekraczająca czasem 1000 zł (przy średnicy trzy metry).

Ważne parametry trampolin

Bez względu na to, kto będzie użytkownikiem trampoliny, podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na to, by batuta posiadała siatkę ochronną zapobiegająca wypadnięciu podczas zabawy. Materiałem, z którego siatki są wykonane, są zazwyczaj różnego typu miękkie tworzywa sztuczne. Stelaż je utrzymujący koniecznie powinien być zabezpieczony pianką, gdyż inaczej bezpośrednie spotkanie z nim może skończyć się w najlepszym wypadku guzem. Jeśli w naszym otoczeniu znajdują się zwierzęta lub małe dzieci, wtedy warto się zaopatrzyć w dodatkową siatkę, która będzie zabezpieczać podbudowę urządzenia, by nikt nie dostał się pod trampolinę, gdy inna osoba z niej korzysta.

Aby posiadać pełnię bezpieczeństwa należy także zainteresować się tym, z czego nasz sprzęt został wykonany. Rama trampoliny powinna być zrobiona ze stali. Jeśli do jej konstrukcji użyto innego materiału, wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy intensywnym użytkowaniu dość szybko się ona zniszczy i będzie miała tendencję do wykrzywień. Istotna jest też krawędź zabezpieczająca. Ta najlepsza jest wykonana ze sztywnej gąbki. Dodatkowo trampolina powinna być szczelnie zamknięta w pokrowcach, co ochroni ją przed zawilgoceniem, a tym samym przedłuży żywotność całego produktu.

Dla komfortu skoków najważniejsze są sprężyny. Bowiem to na nich, a nie na metalowej konstrukcji, powinna opierać się znaczna część ciężaru. Najlepiej, by posiadały one kształt nie okrągły, a wrzecionowaty, bowiem to właśnie ten zapewni nam optymalne odbicie. Oczywiście sprężyny muszą być także jak najlepiej przymocowane do maty. Najczęściej spotykane jest łączenie przez potrójne elementy, a następnie przymocowywanie ośmioma szwami (choć im jest ich więcej, tym lepiej).

Typy trampolin

Trampoliny dzielimy na trzy podstawowe typy: małe, duże i dziecięce.

Małe batuty nadają się idealnie do ćwiczeń fitness. Są lekkie, posiadają średnicę do stu dwudziestu centymetrów i są bardzo łatwe w montażu, który zajmuje tylko kilka krótkich chwil. Idealnie sprawdzają się w domach, małych ogródkach i w parkach. Najczęściej używane są do ćwiczeń fitness.

Duże trampoliny to urządzenia typowo ogrodowe mające średnio po trzy-cztery metry średnicy. W ich skład oprócz konstrukcji, sprężyn, maty i siatki zabezpieczającej wchodzi zazwyczaj drabinka, pozwalająca na bezpieczne wchodzenie i schodzenie z urządzenia. Droższe modele zawierają też niekiedy ciekawą grę, która polega na tym, że musimy postępować według tego, jakie instrukcje pojawiają się na macie.

Trampoliny przeznaczone dla dzieci powinny cechować się przede wszystkim bardzo wysoką jakością wykonania, co zapewni naszym podopiecznym stuprocentowe bezpieczeństwo. Dla maluchów zaletą będzie też obecność wielu kolorów, co zwiększy ich frajdę z zabawy. Wśród batut dziecięcych wyróżnia się także dmuchane. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą posiadać najdziwniejsze kształty: domków, zamków, ringów bokserskich, zabawek czy nawet małych placów zabaw. Zastanawiając się nad ich zakupem przemyślmy jednak, czy mamy w pobliżu miejsca, w którym chcemy je ustawić oraz dostęp do prądu, gdyż do napompowania ich i utrzymania powietrza niezbędna będzie specjalna dmuchawa.

Ceny trampolin

Za najmniejszą, ale też i najsłabszą jakościowo trampolinę, zapłacimy cenę już od trzydziestu złotych. Duże batuty kosztują od niecałych dwustu do nawet tysiąca złotych, zależnie od jakości wykonania, użytych materiałów i maksymalnego obciążenia, jakie mogą unieść. Najdroższe są trampoliny dmuchane, które potrafią kosztować nawet do kilku tysięcy złotych (wtedy są bardzo duże i może się na nich bawić kilkoro dzieci na raz).

Tagi kategorii: Trampoliny, Trampolina
^
Cache: 0.0155 s. (IBM5-fcgi-2)